A World Instrumental Collection

A World Instrumental Collection

אז כן: מוזיקה היא באמת שפה אוניברסלית, והאלבום הזה הוא ההוכחה לכך.

פוטומיו 1996
4.5/5

לחצתי repeat בקלות יתרה. השמות לא יגידו הרבה. הצלילים ידברו מיידית: האוסף לוקט ממקומות מגוונים כמו קנדה, דרום אפריקה, קמרון, האנדים, ונצואלה, פורטו ריקו, אירלנד וארה"ב.
אז כן: מוזיקה היא באמת שפה אוניברסלית, והאלבום הזה הוא ההוכחה לכך. זהו אלבום שיגרום לכם לרצות להגיע למגוון המוזיקה העצום בעולם. מלהיב לשמוע את כל הכלים האקזוטיים שלא יוצא לשמוע במוזיקה היומיומית.
בתפריט: נובו פלמנקו מלהיב של בריאן יוג'ס (Nasca Lines) בניחוח רומבה ומנגינה שלוקחת בשבי ללא תנאים,   ושל חוזה גונזלס וברנדה קריולה (Alegria) בקומבינה של גיטרה צוענית וכלי הקשה לטיניים. The red Earth של נגן הג'אז בנג'ו אליסון בראון נפתח בצליל חליל אינדיאני, לפני שנכנסים לתערובת  צלילים שיש בה משהו  ובלוזי ממפיס ונגיעת קאנטרי  מנשוויל וגם פסנתר ג'אזי שמעניק עוד ממד לקטע. מלהיב.
India Blue של עלי אכבר קאן (Ali Akbar Khan) הוא פיוז'ן של מוסיקה הודית מודרנית עם שטרת נגנים מליגת העל של מוסיקת העולם והג'אז – ג'אי אוטל בגיטרה, נגן הדידג'רידו בריאן גודן, נגן הטבלה זקיר חוסיין שמנגן בפקהאווי (pakhavaj) הוא תוף דו ראשי בצורת חבית, שמקורו בתת היבשת ההודית, גרסה וצאצא של המרידאנגם הישן. האימפרוביזציה מבוסת על הראגה "Dhani" בעיבוד לבלוז, מעין שידוך בין צליל הגנגס למוסיקה של המיסיסיפי ריבר.
ההרכב הנקרא Baka Beyond החתום על Spirit Of The Forest הוא שת"פ בין מוסיקאי- גיטריסט הפולק הבריטי, איש מוסיקת העולם,  מרטין קראדיק (Martin Cradick) ובין אנשי באקה, אפריקנים קצרי קומה הממוקמים במרכז היבשת. המוסיקה היא שיר נשים פוליפוני הקוראות לחיות לפני שעת הציד. קראדיק מנגן במנדולינה כנגד קצבם של תופי באקה.
David Hewhitt יליד וולס, שגדל בדרום אפריקה חוזר לארץ מולדתן להקליט את Streetbeat – וריאציה על פראזת קצב ששמע מגיטריסט משבט הזולו בפינת רחוב ביוהנסבורג.
Bola של סטראנז ופארה (Strunz & Farah) הוא שת"פ בין ג'ורג' סטראנז, יליד קוסטה ריקה, ואדרשיר פארה, אירני, המתמחה במוסקת צוענים מספרד והונגריה. הקטע הוא מיזוג של קצב רומבה אפ טמפו בניחוחות ספרדיים בנגינת גיטרות וירטאוזית.
La Chinita של להקת לוס אינקס מציג את הזמפאנאס, חלילי פאן מהאנדים והצ'ארנגו, מנדולינה בעלת שני מיתרים העשויים מקליפת השריון של הארמדיל.  הקטע לדברי המנהל המוסיקלי של הלהקה מאקוודור הוא חלק מהמסע לגלות את האלילים והדמונים שמילאו את תרבות אקוודור.
Harposaurus של קרלוס גודס (Carlos Guedes) מציג את הנבל הונצואלי במיזוג מלודי של מוסיקה לטינית ואפריקנית בתיפוף תופי של הרב נגן  אלאן פיליפס.
Medium Rara של נגן הסיטאר סטפן מייקס (Stephan Mikes) ממיאמי הוא שילוב של צליל סיטאר בקצב תופים אפרו האיטי, תופים מדברים (talking drums) במוסיקה המאפיינת את רוח הקרנבל בהאיטי.
שרון שנון (Sharon Shannon) מתוארת ע"י העיתנות בבריטניה כ"ג'ימי הנדריקס של האקורדיאון" משלבת ב-Sparky מוסיקה קלטית ורגאיי, מיזוג שנשמע בלתי אפשרי, אבל לפי התוצאה המלהיבה מראה כמה המוסיקה החיא שפה אוניברסלית פתוחה לכל סוגי המיזוגים.

Bola של סטראנז ופארה (Strunz & Farah)

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות