שער

Blues Brothers Approved

האחים בלוז בהיכל התרבות ת"א

דצמבר 2015
4/5

חגיגת הקאלט של האחים בלוז נמשכת. את מסיבת הסיקסטיז הזו בהשתתפות ה – Blues Brothers, ראיתי לפני שש שנים. אטרקציית ג'ון בלושי ודן אקרויד מחזיקה מעמד 35 שנה, אחרי שהסרט יצא לבתי הקולנוע, הפעם עם בראד הנשו כג'ייק (ג'ון בלושי המנוח בסרט) ומארק לאוסון כאלווד (דן אקרויד בסרט) "האחים בלוז" סיפר את סיפורם של שני האסירים ג'ייק ואחיו אלווד, שלוקחים על עצמם משימה להציל מעיקול את בית היתומים בו גדלו.
המופע שנולד היה הצדעה נוסטלגית לרפליקות ולשירים מהסרט האגדי. בגרסת 2015  מלווים את האחים הרכב שלוש סולניות סול המצוינות – "הבלוזטס" ושישה נגנים, שתורמים צליל שיקגואי מלוטש ואנרגתי, שבו שולטת חטיבת כלי נשיפה.
מה חדש? עדיין משקפי הריי באן, החולצות הלבנות, העניבות הדקות והחליפות השחורות שמתחלפות בהמשך בשלל בגדים, להיטי סול והרוק הקלאסיים. עדיין ההתפרעות הקלילה על הבמה, הצעקנות הוולגרית. הבדיחות התפלות והריקודים. אל תחפשו סיפור, כי אין אחד כזה. האחים בלוז  דוהרים עם אותה מסיבה. אין כאן חדש מיוחד, לא משהו מאתגר או משדרג פרט לתאורה ותפאורה מצוינים שאינם זכורים לי מהמופע הקודם.
חוזרים גם כך הלהיטים המוכרים מהסרט מ – Gimme Some Lovin ועד – Do You Love Me  וגם Soul Man ו – Jail House Rock. חוזרות גם המניירות המתבקשות כדי לעשות שמח על הבמה, ולהפעיל את הקהל למופע המיועד לכל המשפחה. המוסיקה היא שמנצחת. הכוריאוגרפיה – פחות.
לקראת סוף הערב הקהל נפרד מכיסאותיו ויוצא לחגוג ליד הבמה. הכל כבר מוכר ומתוזמן. למרות תחושה של מחזור, ייאמר לזכות ההפקה הזו, שרוח האחים בלוז המסורתית נשמרת בערב ריתם אנד בלוז ורוקנ'רול מהוקצע, במופע בימתי ומוסיקלי, שהוא בידור ברמה גבוהה.

צילומים: מרגלית חרסונסקי

וידיאו: Jailhouse Rock

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות