קינג קרימסון

I talk to the wind

קינג קרימסון

אלבום In The Court Of The Crimson King
5/5

שיר שנישא ברוח מ-1969 והגיע לרדיו של זמננו. השיר השני באלבום "בחצרו של המלך קרימסון" (In the Court of the Crimson King) של להקת הרוק המתקדם הבריטית (British progressive rock) קינג קרימסון.קטע האווירה  הוא ניגוד לקטע הפתיחה הקקפוני 21st Century Schizoid Man – מתחיל בצליל החליל של איאן מקדונלד – מהכלים הדומיננטיים בשיר. מצב הרוח שבשיר הזה יאפיין את Pictures of a City מאלבומה השני של קינג קרימסון In the Wake of Poseidon. "אני מדבר אל הרוח/ המילים שלי נסחפות/ אני מדבר אל הרוח/ הרוח לא שומעת/ הרוח לא יכולה לשמוע"
זוהי אחת הדוגמאות המוקדמות ביותר של "הרוק המתקדם" בעיבוד לסולו חליל שנוגן ע"י איאן מקדונלד, שגם ניגן בשני קלריניטם ופסנתר. מהשירים היותר קלאסיים של קינג קרימסון, מהבולטים של הלהקה.
דמו מוקדם של השיר נמצא בתקליט שאזל Young Person's Guide to King Crimson, שבו מנגנים רוברט פריפ – גיטרה, פיטר גילס – בס, מייקל גילס – תופים, איאן מקדונלד – חליל עם ג'ודי דייבל, חברת Fairport Convention וחברתו של מקדונלד – שירה. הגרסה הזו הייתה מהירה יותר מהשיר הנ"ל. השיר בוצע בהופעה חיה ע"י איאן מקדונלד ב-1996 ומאוחר יותר ע"י חבר הלהקה ג'ון ווטון יחד עם סטיב האקט באלבום Tokyo Tapes של האקט. גם ג'ודי דייבל הוציאה גרסה של השיר באלבומה מ-2006 – Whorl
פרשנויות: הנטייה היא לייחס את השיר לחוויית הזיה סמים (ה"סטרייט מן" הוא מי שאינו על סם). הבנאדם מדבר לרוח, אבל לא שומע אותה. המציאות (outside) מול המבט פנימה (his mind). הוא "רואה" מצבים של מבוכה והתפכחות מאשליה. You don't possess me/ Don't impress me/ Just upset my mind/ – גם כאן התייחסות לסם – אינך שולט בי, אינך משפיע עלי רק מבאס אותי. אבל ה"דיברתי לרוח" בסיום מראה כי הוא ממשיך להיות תחת השפעה.
השיר אומץ ע"י זמרים רבים לגרסאות כיסוי ביניהם של Eugene Chadbourne & Camper Van Beethoven דרך Klaus Waldeck. קית' אמרסון וגרג לייק ביצעו אתו בקונצרט ב-2010.  את אביב גפן שמעתי בגרסה לשיר בקונצרט המשותף שלו עם אביתר בנאי בפסטיבל הפסנתר מארח ב-2011.

Said the straight man to the late man/ Where have you been/ I've been here and I've been there/ And I've been in between.
I talk to the wind/ My words are all carried away/ I talk to the wind/ The wind does not hear/ The wind cannot hear
I'm on the outside looking inside/ What do I see/ Much confusion/ Disillusion/ All around me
You don't possess me/ Don't impress me/ Just upset my mind/ 

אלבום In The Court Of The Crimson King

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות