בדרך לביתך

אדיר גץ

מילים ולחן: אדיר גץ עיבוד והפקה מוסיקלית: נדב ביטון
3.5/5

השמש שוקעת, השתיקות צורמות בלב, הכאב מתגבר וחובר לפחד שמוחק את כל הטוב. אבל אז – מהפך: היא מצילה אותו – גורמת לו לחייך, לפרוח, היא אור בקצה המנהרה מול כדור השלג המאיים. מתרוקן מ"כל הכאב". אדיר גץ עבר את הקורס לכתיבה יוצרת, אבל עם הערות – להסיר את הקיטש (שמש שוקעת), להחליף את המטפורות השבלוניות (אור בקצה המנהרה) לצמצם ההיסחפות ("כל הכאב") ובשורה התחתונה – זה לא זה.
מוסיקה: אמנם "התרוקן מכל הכאב", אבל העצוב הזה שולט לאורכו של השיר. הלחן הנוגה, הטון המלנכולי-מתכוון-לוטף, הסלסול המובנה, צלילו האדמתי של החליל. העיבוד של נדב ביטון משדרג. לא מהפך, לא ניגוד, אבל יפה בעצבותו, שזה לא מעט.

השמש שוקעת והערב יורד / המילים שהיו לי אינן / השתיקות שבלב צורמות לי היום / איך כל מה שהיה נעלם / הכאב מתגבר ואוסף גם איתו / את הפחד שבא לשתק / את כל מה שרציתי לבנות מחדש / בכמה רגעים הוא מוחק // ואת היחידה שאיתה אני שלוו / מתרוקן מכל הכאב / שאספתי בדרך לביתך / ואת שגורמת לי שוב לחייך / ולפרוח בלי למה ואיך / מתי ולאן אלך, רק את.. // הכל מתערבב והופך להיות / כמו כדור שלג ענק / שבא לעברי מתקדם במהירות / עוד כמה רגעים הוא נזרק / מתוך התהום מהחושך הזה / אני רואה בך מרחוק / כפתח לאור בקצה המנהרה / באה אותי לאוהב // ואת . . .

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. השיר של אדיר גץ מהממם מהממם אין מילים,
    קול ענוג ורך מרגש עד דמעות, מוציא ממנו את המיטב.אהבתי לייק ענק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות