רק לחזור

טל שגב ושלומי שבת

מילים ולחן: טל שגב עיבוד והפקה מוסיקלית: יעקב למאי
4/5

טון געגוע שבא לך לבלוע את הרוק, ריגוש את קצות האצבעות. תן לטל שגב להלחין צלילים נוגים ונוגעים, לא משהו מדי מתוחכם, נאיבי שכזה והוא יספק את הצליל המדוכדך-מזכך שיפרוט על נימי  משפחה/ אהובה שמקבלת מן מכתב, ממישהו שנמצא במצוקה (שבי/ גלות מאונס)
הריגוש אינו מגיע מקריאת המילים נטו. הטקסט "על הנייר" חסר ברק: הניסיון לכתוב מילים מראשו וליבו של מתגעגע, יוצר תוצאה די סתמית חסרת ייחוד, כעין כתיבת מכתב, שאינה מצליחה לשדר עומק התחושה.
באים המוסיקה והדואט ומטעינים את הטקסט השגרתי בטונים של רגשות אותנטיים. טל שגב רתם זמר רגש כמו שלומי שבת להביע את שהתכוון כותב המילים (שהוא –שגב עצמו). אצל שבת רגש לעיתים קרובות חזק ממילים. הקול הפנימי –  קובע, והקול הזה זקוק למנגינה,לעיבוד כדי להביע את התחושה הרבה יותר מדויק מהמילים. מילים פשוטות – נסגר הפער.

נ.ב. מספרים לי כי שגב כתב את השיר על גלעד שליט, והחליט לא להוציאו עד שגלעד יחזור הביתה. גם אם זה נכון, בסופו של דבר, השיר יתאים לכל סיטואציה כזו…

לא ביקשתי ממך דבר / רק לחזור בזמן / לא ביקשתי להיות כוכב/ רק לחזור בשלום / לראות שוב אותך
אם הייתי כותב לך מכתב / לא היית מסוגלת לקרוא בו עכשיו/ ואם הייתי נשבר או נרקב / לא היית מחכה לי מאז עד עכשיו
לא קיבלתי חיבוק זמן רב / אל תבכי עכשיו/ השמיים שומרים עליי / אל תפסיקי לחיות תחזיקי עוד קצת
לא אפסיק להיאחז בתקווה / מתפלל אל החופש / לוחש לעזרה/ רק לנשום אותך שוב קרובה / ולזכות שוב באהבה/ לא ביקשתי ממך דבר / רק לחזור בזמן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות