עיון ביקורת

נינט טייב , Sympathetic Nervous System ההופעה (בארבי ת"א, יוני 2012)

מוסיקה ישראלית

בשיר האחרון Find My Love הייתה הצגה, ואני מדבר על אשכרה הצגה. תיאטרון רוק. פתאום נינט טייב נראתה לי מעולם אחר, כמו משייטת לתוך הקהל. נוגעת בו. זועקת את אהבתה כאילו אפוקליפסה עכשיו.
בטוח שהיא רצתה להשאיר אותי קצת הלום. אז, נינט, שיחקת אותה. היית השחקנית הגדולה בהצגת הרוק שלך. לא חשוב שחמש דקות אחרי, אמרה לי מישהי ביציאה. שתעזוב אותי מפוזות. שתשיר בעברית. מה אגיד: אם זו פוזה, אז שתמשיך עם הפוזה הזו. ככה בדיוק באנגלית. שתיקח את הערב ששמענו ותחצה יבשות. ביקורת כזו (פוזה) היא יכולה לשמוע רק בפרובינציה.
אנחנו אכן בפרובינציה, דרום ת"א, בסיומו של הערב המשיק את Sympathetic Nervous System מערכת-עצבים סימפתטית (חלק ממערכת העצבים הפועלת באופן אוטומטי, ולא מתוך בחירה), שהגיע איתה עם רוקפור ומאיה בלזיצמן מליברפול.
ארבעה שירים בעברית, שלושה עשר באנגלית. זוהי נינט טייב נכון לעכשיו, אז באמת צריכים להגיע לשיר האחרון בערב, שהוא גם האחרון בדיסק – Find My Love כדי להבין שאצל נינט זהו מהלך של אל חזור. זה תיאטרון רוק מובנה. חצוב עמוק בתוכה – ובאנגלית.
אנגלית – כי לראשונה אפשר לדבר על רוק נשי ישראלי נכון. אמיץ. לא יודע מה אוזן זרה, שלא שמעה בחיים את השפה (המוזרה) שלנו – תגיד על נינט.  (האם המבטא אינו מסגיר?) אני מאמין שאין בעיות. האוזן (הישראלית) שלי, שקשורה חזק לאיבר פנימי שאינו משקר. כלומר – מעיד כי אינה משקרת.
המוסיקה מגיעה ממערכת עצבים חסרת מנוח, מתוחה, נרגשת. חצובה עמוק בתוכה – היא שמוציאה ממנה את הזעקה, את הדרמה, את הסרקזם. בטווח קול מרשים, שנתמך בעיבודים מסעירים לגיטרות חשמליות וצ'לו. כן, זוהי נינט טייב, מקרית גת, זו שזכתה פעם בחולות ניצנים בכוכב נולד הראשון. הפעם במקום זוהר ארגוב –  שרה קאבר ל – Crazy, שאיים לקרוע לבארבי את הגג.
רוקפור: דלק באוקטן גבוה. עיבודים לא שגרתיים. הרכב שנמצא חזק בכל שיר ומאיה בלזיצמן על הצ'לו – שהיא תוספת חיונית. נינט טייב קיימת עמוק בתוך עולמה הדרמטי. ההבעה, הטון משדרים את האמת שלה. היא מסוגלת לצרוח עצמה לדעת, בלי שתיאטרון הרוק יהיה גדול על מידותיה, נשמעת מאוד מסוגננת בדרך שהתוותה לעצמה. וכן, אפשר להגיד בלי יומרה ובלי רגשי נחיתות – יש כאן רוקרית ישראלית ליצוא.
נ.ב: רונה קינן עלתה לבמה לשיר איתה פי ג'י הארווי. בונוס של שתי יוצרות שיודעות היכן טוב להן להיפגש.

גיטרות: ברוך בן יצחק, בס – מרק לזר, תופים: איסר טננבאום. צ'לו: מאיה בלזיצמן. אורחת: רונה קינן.

שירים: SNS, Sweaty Palms, אם אני אלך, Unrequited Star, 27, מדברים, ארבע המיתות (עם רונה קינן) Shee la na gig (עם רונה קינן), What Are You People, O'Computer, כאן כשאתה, Drowning, Crazy, Yellow Tree, I C U, Find My Love.

צילום: מרגלית חרסונסקי

** נינט תחשוף את שירי אלבומה החדש בעברית שהקלטתו הסתיימה בימים אלה לצד שירי Sympathetic Nervous System – באנגלית בפסטיבל הפסנתר מארח 8.11. יחד עם רוקפור ומאיה בלזיצמן. בשירי האלבום החדש יתארחו עידן רבינוביץ' ויוסי מזרחי, חברי להקת הקולטקיטיב, שהפיקו אותו מוזיקלית.
נינט טייב גיטרה ושירה | ברוך בן יצחק גיטרות |מרק לזר בס| איסר טננבאום תופים | יקי גני קלידים | מאיה בלזיצמן צ'לו | עידן רבינוביץ' פסנתר, קלידים וגיטרות | יוסי מזרחי גיטרות, קולות, קלידים והקשה

גלריה
דירוג:
וידיאו:
נינט קטעים מההופעה
שתף דף זהBookmark and Share

עד כה נכתבו 8 תגובות

 1. נכון אני לא מת על הפוזה ומנסה להקשיב למוסיקה נטו, יצערי יש כאן משהו שלא פוגע בכלום הביקורת יההלו הברנזה שיונקת מהפטמות שמנסות לשווק את נינט יבואו להופעות ויאלצו להפגין התלהבות אבל האלבום ימכר היום ולא יתפוס מקום של כבוד בהסטוריה של המוסיקה המקומית ובכלל.
  זה עדיין לא זה לה מאולץ הלחנים והטקסטים על סף החובבנות ונוצר רושם של משהו מאוד רציני בשל הפקה מקצועית ונגנים מעולים שנקנו כנראה בלא מעט כסף.

  אייתם נחמד לגיא פינס לא הרבה יותר מזה
  (bobo, haifa)(29/06/2012)
 2. למ . המיסתורי רוצה רוק ישראלי אמיתי ובועט לך להופעה של אביב גדג שמע גבריאל בלחסן נינט לעולם תשאר תוצר של מכונת יחסי ציבור משומנת שלא עושה כלום שקשור למוסיקה כנה ואמיתית.
  (tnt, מרכז)(28/06/2012)
 3. TNT המוזיקאי - מהו הטעם המוזיקלי שלך? אילו להקות אתה מעריך? בתור אחד שגדל על נירוונה, אליס אין צ'יינז וסאונדגרדן, אפגן וויגס וסמשינג פמפקינז, ויותר מאוחר - at the drive in, מרס וולטה, סטריאולאב, ברודקסט וכיוצא בזה - דווקא חושב שהמוזיקה שלה ממש ממש אחלה. מהדברים הכי טובים שקרו בארץ בשנים האחרונות. אבל מה אני יודע, כנראה שאני אוהב מוזיקה מזויפת, כזו שלא באה "מהנשמה"... בלי גיטרות של סינגולדה וסילסולים. מוזיקה שבועטת.
  (מ' המסתורי)(27/06/2012)
 4. תגידו מה קורה למבקרי המוסיקה בארץ מה הם שומעים ורואים שאנחנו אוהבי המוסיקה האמיתית הכנה וחודרת העצמות לא מרגישים מנינט מה במוסיקה המזויפת שלה גורם להם להתרגש כל כך אני פשוט לא מצליח להבין את מערכת היחסים ההזויה הזאת לאלוהים פתרונים


  (tnt, מוזיקאי מרכז)(27/06/2012)
 5. מוכשרת ויפיפיייה נהניתי מכל שנייה כל מילה נכונה לכל החוויה הזאת מאתמול! חוץ מהפוזה שזרקה לך אחת..
  (אני)(27/06/2012)
 6. מלכה אחת ויחידהה מוכשרת בטירוף!!
  (מירי)(27/06/2012)
 7. מלכההה ומי שאמרה לך שזאת סתם פוזה קנאיתת!!
  (מאיה)(27/06/2012)
 8. המתופף - איסר טננבאום, לא? (ולא יזהר...)
  (הי)(27/06/2012)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *