מתגלגלים

אמיר דדון

מילים ולחן: אמיר דדון עיבוד: אמיר דדון, תומר בירן, רפי קריספין
4/5

מתאים לי השיר הזה יום לפני הבחירות, למרות שלפי הדף המצורף, הוא נכתב כבר לפני שנתיים. מה אומר? שנשבר להתנהל ככה, להתגלגל ככה. האיש ששר אינו מבין מה הולך. איך האדמה הקדושה הזו משבשת את החיים, ואיך זה שראש הממשלה הבא ימשיך להבטיח מלחמה או שלום.
אצל אמיר דדון אין ציניות אלא דרמה. מלודרמה. למרות שאני בטוח שהוא התכוון לשיר קטן וציני, השיר הוא גדול ורציני. פוליטית, אנחנו יודעים במי מדובר, אבל לפני שבוע קראו גם אחרי שלי – הו הא מי זה בא ראש הממשלה. העם נשאר אותו עם. המנהיג הבא יבטיח כנראה אותן הבטחות, ואנחנו נמשיך להתגלגל, לשיר ולרקוד, נקטר ונחגוג. אמיר דדון מבקש – שחררו אותי מהמציאות החוזרת הזו, תנו קצת חופש אמיתי של עם בריא, לא עם לבדד ישכון ויחשוב שהוא באמת העם הנבחר ומגיע לו יותר.
לפני שאני נכנס למאמר פוליטי, אומר רק, שהשיר לא יביא את המהפכה, לא נולד עדיין נושא הדגל החדש במוסיקה הישראלית, כי הרוב משתפנים, אבל גם אמירה שנאמרת בעוצמות כמו של אמיר דדון היא משב רוח קטן במדינה שאנשים לא בדיוק יודעים מה טוב ומה רע, מי ישר ומי שקרן. אבל הם ממשיכים לרקוד.המוסיקה, הקצב הפשוט לא עושים מזה אלטרנטיב, אבל אם יש מיינסטרים של אמת – זהו השיר הזה.

אדמה וקודש אדמה ואמונה/ מחפש קצת חופש מחפש קצת מנוחה/ איך כולנו חיים ומתגלגלים
לא נשאר לי כוח לנסות ולהבין/ מנסה לברוח רק בדרך להמשיך/ איך כולנו חיים ומתגלגלים
הו הא מי זה בא ראש הממשלה הבא/ הוא ישיר לך על שלום ומלחמה
שתבוא הרוח ותיקח את הפחדים/ שיבוא משיח ויעיר את המתים/ איך כולנו חיים ומתגלגלים
הו הא מי זה בא ראש הממשלה הבא/ הוא ישיר לך על שלום ומלחמה/ הו הא מי זה בא ראש הממשלה הבא
עם ישראל חי ורוקד את התקווה/ התקווה…

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. אמיר דדון עשה תפנית מעניינת ופתאום יש לו מה להגיד. יפה מאד. אם אפשר להעיר הערה מיקצועית, אך לעניין – הפקת התופים אינה נכונה לשיר כזה. בעוד שהשיר זועם ונוגע חזק ב-U2 , Tears For Fears וכו', התופים היו צריכים להיות מלוכלכים יותר, פחיים יותר, מלאי "חדר". התופים בהפקה הזאת יבשים מאד, ממש פלסטיקיים, וממש מפריעים לאנרגיות הטובות שיש בשיר, בשירה ובעיבוד. חבל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות