אני רואה אותה בדרך לגימנסיה

מיקי גבריאלוב ויהלי סובול

מילים: יעקב רוטבליט לחן: מיקי גבריאלוב
4/5

מיקי גבריאלוב ויהלי סובל שרים שיר שמזוהה לחלוטין עם אריק איינשטיין, שנות השבעים. מבט מחורמן של מציצן מבוגר על המלכה של הכיתה בתלבושת אחידה בלכתה לגמנסיה ובשובה. לא רק שאת תשוקתו הנסתרת היא לא תדע,  יש גם הסכמה מבחינתו – שבשבילו היא כבר אבודה, למרות משיכתו האובססיבית אליה. האמנם? אחד שיודע כמעט כל פרט עליה (יודע בדיוק את השעה שהיא עוברת, ובהמשך על החופשה שהיא קיבלה מהאוגדה), מסוקרן גם בשאלות מיניות (האם מישהו פיתה-ידע אותה) עלול שלא להסתפק במבט בלבד… אני לא בטוח שרוטבליט כיוון לנורות האדומות האלה של סכנה ממטרידן מיני, אבל אין ספק כי אלמנט ההצצה החרמני- אובססיבי קיים בשיר.
השיר מגיע בדואט יהלי סובול מיקי גבריאלוב בעקבות ערב שירי גבריאלוב שנערך בפסטיבל הפסנתר מארח ב-2011. העיבוד אינו מחדש הרבה לעומת המקור. כלומר – לא ביצוע שמציע מימד חדש-מיוחד לעומת המקור של איינשטיין, שנשאר הביצוע המועדף כולל העיבוד היותר רוקי.

אני רואה אותה בדרך לגימנסיה /עם הילקוט ובתלבושת אחידה / בעוד שנה כבר לא תהיה יותר ילדה / אני חושב שבשבילי היא אבודה
אני רואה אותה חוזרת מבית ספר / אני יודע בדיוק את השעה / היא לא יודעת היא אף פעם לא תדע / אני חושב שבשבילי היא אבודה
האם כבר מישהו פיתה / את המלכה של הכיתה
אני רואה אותה עכשיו היא כבר חיילת / קיבלה חופשה היא משרתת באוגדה / עם הכומתה היא עוד נראית לי כמו ילדה / אני חושב שבשבילי היא אבודה
האם כבר מישהו ידע / את המלכה של האוגדה
אני רואה בדרך לגימנסיה / אני חושב שבשבילי היא אבודה

״אמא אדמה״: אלבום חדש משיריו של מיקי גבריאלוב בהופעה חיה ייצא בפסח הקרוב בהשתתפות: ירמי קפלן, חמי רודנר, תמר אייזנמן יהלי סובול, איה כורם, שירה גבריאלוב, קובי אפללו אוהד חיטמן. האלבום הוקלט בפסטיבל הפסנתר 2011 וכולל את מיטב הקלאסיקות של גבריאלוב.

מיקי גבריאלוב: שירה, גיטרה אקוסטית, קולות ניק מילר: גיטרה חשמלית,דובי סוני: בס
דורון דנגור: קלידים, עידו מימון: תופים, חיים רומנו: גיטרה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות