דה וויס הגמר עם לינה מחול, אופיר בן שטרית, רודי ביינסין, דנה צלח

לינה מחול זכתה בדה-וויס 2013

השיר הזוכה: Hallelujah
4/5

ברכות לאב הגא – שלומי שבת הילדה שלו זכתה. לביצוע החיים של לינה מחול קדמה בחירה חכמה של שיר – "הללויה" של לאונרד כהן, שבונו, סולן U2 הגדירו "השיר המושלם ביותר שנכתב אי פעם". הקהל הגדול העדיף את לינה מחול על אופיר בן שטרית לא רק בזכות הביצוע האחרון.
השגיאה של בן שטרית – שהיא ניסתה להיות עפרה חזה למן שיר האודישן הראשון "מחכה לאחד" ועד "אם ננעלו", דאנס תימני עפ"י שבזי. זו הייתה טעות קריטית להיכנס לנעלי חזה במיוחד בשיר כמו "אם ננעלו" שקשה להתבלט בו באופן אישי. למה להיות עפרה חזה – כשאת טובה מאוד כאופיר בן שטרית.
אחרי הדחת רוני פרי, לינה מחול הייתה הבחירה הטבעית – אינטליגנטית, עוברת בקלות משיר ערבי לשנסון צרפתי לרוק באנגלית. קסם אישי, צניעות טבעית, אמיתית. מדייקת בשירה, מחלקת נכון אנרגיות, מעברים יפהפיים בטונים, מצליחה להכניס את הסלסול למערביות. היא המודל האידיאלי של The Voice.
רודי ביינסין
היא זמרת הסול הכי גדולה ששמעתי בישראל – נשמה גדולה, למרות שבגמר היא עלתה לגבהים קצת צרחניים. דנה צלח היא התגלית הנפלאה של דה-וויס 2013. הגיעה כאאוטסיידרית,נפחדת, אבל אספה כוחות ועם הקול השברירי ה"כואב" שלה הצליחה לתת את עצמה ורק את עצמה.
מנטורים: מהשלב שבו הם מפסיקים להסתובב בכיסאותיהם, המנטורים הופכים לניצבים עקרים בכיסא. פרט לאביב גפן, שניסה להיות ביקורתי ו"למרוד" בכללי התוכנית, קיבלנו מהמנטורים בעיקר מנות גדושות של נופת צופים. בשלב מסוים ההערות הממותקות הפכו לניג'וז סתמי משעמם.
נוקיה: לא טוב ולא בריא לזמרים מתחילים – גם במעמד הגמר. זו הייתה הפקה של סופרסטארים, שאו גרנדיוזי ומפגן פירוטכני יקר, אבל ממש לא מתאים לזמרים שעושים את צעדי הקריירה הראשונים שלהם. לאיזה בוקר הם יתעוררו מחר? זה עלול להיות אנטי קליימקס אכזרי.
מיכאל אלוני, מנחה התחרות: ממותק, פומפוזי, לא אמיתי, הולך על הכרזות בומבסטיות ללא בסיס וההומור שלו על הפנים (את הדואט של רודי ביינסין ומשינה הוא הגדיר "מטאל"…)
סיכום: דה וויס 2013 כרעה תחת עומס הכישרונות. כל הדחה בשלבים האחרונים הייתה לא מוצדקת או כמעט לא מוצדקת. אין ספק: זהו הפורמט האטרקטיבי ביותר בין תוכניות הריאליטי לבחירת התגליות החדשות במוסיקה שאני מכיר, ועדיין השעבוד לפרסומת ולרייטינג, הצמידות לחוקי המשחק, הפיכת המנטורים לקישוט – בעוכרי התוכנית.

ארבעת ביצועי הגמר

רודי ביינסיןNobody's Wife ביצוע במקור: Anouk
דנה צלח – "מציאות אחרת" ביצוע במקור: אייל גולן
אופיר בן שטריתאם ננעלו ביצוע במקור: עפרה חזה
לינה מחולWhat A Feeling ביצוע במקור: Irene Cara

דואטים

לינה מחול ושלומי שבת – "כשאתה" ביצוע במקור: מנור שבת
אופיר בן שטרית ואביב גפן – "אתה פה חסר לי" ביצוע במקור: נורית גלרון
דנה צלח
ושרית חדד Where Have You Been ביצוע במקור – ריהאנה.
רודי ביינסין ומשינהLonely Day ביצוע במקור: System Of Dawn

שני ביצועי הגמר

לינה מחולהללויה ביצוע במקור: לאונרד כהן
אופיר בן שטרית: הקיץ האחרון ביצוע במקור: להקת שפיות

זכתה – לינה מחול.

לינה מחול, אופיר בן שטרית
רודי ביינסין, דנה צלח, אופיר בן שטרית

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שלומי שבת זכיה שניה ברציפות. יובל דיין ולינה מחול. פשוט גאון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות