משוגע

TYP ועומר אדם

מילים, לחן הפקה מוסיקלית – עברי לידר וג'וני גולדשטיין
2.5/5

מה זה? פרודיה על מוסיקה מזרחית ישראלית? אני לא חושד ב – TYP שהם מתמזרחים. אני חושד בעברי לידר וג'וני גולדשטיין, שהם מתמסחרים. השניים מספרים כי בנסיעות הארוכות שלהם בדרכים באירופה, הם שמעו עומר אדם בטירוף – "כדי לצאת מהאווירה האירופאית המעונבת והרצינית", ואז נזרק לאוויר הרעיון לקחת את אדם למעבדה המוסיקלית של TYP.
אין לי בעיה עם ההתאהבות של הצמד בכוכב המזרחית המבוקש. עם זאת, יש תחושה שהשניים מתבדחים-מתנשאים על הז'אנר: מנקודת מבטם של היוצרים, הטקסט הוא פרודיה. גם המוסיקה, נדמה לי, נעשתה כדי לצחוק על "המוסיקה המזרחית", אל כשיוצרים מתוחכמים עשו מזה פרויקט הפקה עדכני, עתיר אפקטים וגימיקים – יש סיבה למסיבה המונית. עומר אדם הוא אחרי הכל אמצעי. כלי.
עברי לידר נפתח מאז TYP. נראה שהוא מתחיל להתנסות ולהיפתח לכיוונים שונים, נתן גושן, לדוגמא, עומר אדם. אני בהחלט בעד פתיחות. יש לי בעיה עם התמסחרות.

כשאת עוברת ככה עם החברות שלך/ הכל צמוד מדי ודק ומכוון אלי/ בתוך החבורה יש את הזאת שקצת שונה/ שלא רואה אותי ממטר כשאני ממש מולה
למרות שאני מפורסם/ ויש לי כסף/ למרות שכולן חושבות/ שאני מלך
אין לה את הסקיני ג'ינס / זה לא בא טוב בגוף שלה/ וכל החברים שלי אומרים שאני/ משוגע
אני אוהב אותה/ אני רוצה אותה/ קניתי לה טבעת לשים ביד שלה/ אני צריך שהיא / תרצה לחיות איתי/ סוף סוף תראה אותי כשאני בא
לא בא לי על אחת כזאת שלא אוכלת/ שמסתכלת במראה כל יום ומתלוננת/ שהחלום שלה זה להופיע בפרסומת/ של חטיפי בריאות עם תירס ושיבולת
למרות שאני די צעיר/ עדיין ילד/ למרות שכל אחת רוצה/ פותחת דלת
בנות רזות זה טוב אולי במסיבה/ בנות גדולות אצלי זה טוב לאהבה
אני אוהב אותה/ אני רוצה אותה/ קניתי לה טבעת לשים ביד שלה/ אני צריך שהיא / תרצה לחיות איתי/ סוף סוף תראה אותי כשאני בא

TYP featuring Omer Adam – Meshuga

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. זו לא פעם ראשונה שעברי לידר עובד עם זמרים ים תיכוניים.. הוא כתב בעבר לשרית חדד את "פרחה במרצדס"… אני לא אוהבת את המושג "התמסחרות", עד כמה שאני לא חובבת מוסיקה ים תיכונית, אין צדק בלהגיד שהבחירה של אומן רוק לעבוד עם אומן ים תיכוני היא ממוסחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות