לילה חם

יונתן פררה

מילים ולחן: יונתן פררה עיבודים: יונתן פררה ואיל ישי
3.5/5

ייסורי יונתן פררה. קו העגמומיות שמאפיין דור של זמרים, שמאמינים כי העם מקשיב לייסוריהם. הנקודה היא שגם אם אתה מיוסר, אתה לא חייב לכתוב על כך שיר, או להשאיר את השיר שכתבת במגירה. אצל פררה האהבות שאנו "מקבלות אהבה" נשארו במגירה. השיר בכל זאת יצא. אבל לא מלוטש. למשל: כשאתה אומר – "חלום מטושטש", לא צריכים לתת עוד הסבר – "יושב על גבול המציאות והדמיון" – זו לעיסה. וגם היומרה הפואטית הריקה של "המצפון מסתכל בשעון הנחרץ". לעיתים תאמר דברים פשוטים בלשון פשוטה. אל תחפש מטפורות בכוח.
השירה המוגבלת מצליחה לשדר התרחשות פנימית. הקצב והעיבוד התזמורתי מעניקים לשיר תנועתיות יפה. יש תחושה שלפררה יש מספיק אוויר כדי להפוך את השיר לפופ ידידותי לאפ.אם על הכביש הראשי. האם אני גם משתתף בצער ייסוריו ופחדיו. כאן – עלי לאכזבו.

דאגות ישנות לידי במיטה,/ והפחדים מונחים על המדף /אף אחד לא יזוז, אף אחד לא יברח /לילה חם, זיעה קרה ואנ׳לא נרדם. שאלות שלא מקבלות תשובה/ יהפכו במהרה אובססיה/אהבות שלא מקבלות אהבה/ישכבו במגירה. אין אויר, אין אויר /מחשבות שרצות, מזיזות את הגוף/ אין אויר/ מחשבות שעפות… בעיניים פקוחות, מנסה להרפות. כל הלילה הזה, חלום מטושטש/יושב על גבול המציאות והדמיון/ המצפון מסתכל בשעון הנחרץ. המחוג לי אומר – בוקר טוב, אני רץ… אין אויר, אין אויר/ מחשבות שרצות, מזיזות את הגוף אין אויר/ מחשבות שעפות…

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות