ושוב התקשורת עושה מדורה בלי אש

יהורם גאון עמיר בניון

בעקבות השיר החדש "תן לי כח"
0/5

מה קורה כשיהורם גאון שר עמיר בניון? התקשורת מתלהבת לייצר סיפור ללא סיפור, לעשות מדורה ללא אש. 
בראיון שראיתי בערוץ 10 הציגה כתבת לגאון דברים, שהוא אמר נגד איכות "המוסיקה המזרחית".
שאלה אותו: האם הוא שיצא נגד המוסיקה המזרחית במילים חריפות ("אסון טבע" זבל שהשטן לא ברא אפילו… " לא מאמין למה שאני שומע") חוזר בו עכשיו, אחרי שחבר ליוצר "מזרחי" כמו עמיר בניון? האם זה אומר שהוא נסוג מהתבטאויותיו? תרשו לי לעשת שתי סלטות מצחוק.
ברוב אווילותה ושטחיותה הכתבת (ערוץ 10) נפלה למלכודת שטמנה לעצמה או ששולחיה טמנו לה: היא הייתה צריכה לדעת: א. יהורם גאון אינו שונא מוסיקה מזרחית, אלא מוסיקה רדודה המיוצרת ע"י יוצרים רדודים.  ב. לא היה בינו ובין עמיר בניון כל עימות – כי שניהם באותה דעה. ג. עמיר בניון אינו מייצג את "הז'אנר המקופח" המכונה מוסיקה מזרחית. ד. יהורם גאון משתף פעולה עם עמיר בניון, כי בעיניו הוא אחד היוצרים האיכותיים בישראל, בלי קשר לז'אנר כזה או אחר.

ואם כבר – ביקורת על איכות: גם לעמיר בניון היתה בזמנו דעה נחרצת נגדמה שקרוי "המוסיקה המזרחית": "אין מוסיקה מזרחית פה בארץ. אף פעם לא הייתה. זהו ניסיון של אנשים עם פחות כישרון, יותר קנאה, פחות אינטליגנציה, שמביא אותם להידחק לפינות ולהגדיר דברים. אלה שטוענים שיש מוסיקה מזרחית – סתם טוענים לכתר לא שלהם. הם לא יודעים מהי מוסיקה מזרחית. מה שיש במוסיקה המזרחית על גווניה מבחינת תווים, מקאמים – אין במוסיקה המזרחית הישראלית, שהיא בעצם מערבית. אני חושב שמי שפוחד מעצמו, מגדיר למישהו אינטרס להפוך את זה למלחמה. זה לא צריך להיות ככה" (עמיר בניון לשלמה ארצי 7 לילות ידיעות אחרונות 4.12.12)
מבחינה זו – יהורם גאון לא רק שאינו נסוג, הוא מחזק את עמדתו ודעתו על מוסיקה איכותית – בחבירה לעמיר בניון. שניהם ראש אחד. לנכס לו את העבודה המשותפת עם עמיר – כצעד פיוס, זה פשוט כסילות, בורות, טיפשות, אידיוטיות. תבחרו אתם.

* ועל כך כבר כתבתי במאמר 1. "אני אוהב אותך",  שעמיר כתב כסטירה עוקצנית נגד התבניות השחוקות של שירי האהבה במוסיקה המזרחית. 2.  יהורם גאון, "המוזיקה המזרחית – זבל שהשטן לא ברא"

• השיר החדש של יהורם גאון שכתב עמיר בניון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. ולמה במקרה זה חשוב למבקר(יוסמיוסיק)לעמוד ולהבהיר את העניין?!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות