קולות יהודה

מארק אליהו

אדמה
0/5
מוסיקת עולם מקורית, מיוחדת וייחודית נוצרת ממש כאן, ואנחנו כמעט לא ידענו אלמלא האלבום הזה של מארק אליהו.  
משהו שלקחתי מהספרון המצורף לדיסק, אחרי ששמעתי את הצלילים הראשונים, שמכניסים לאווירה כמעט היפנוטית: מארק אליהו, מוסיקאי נגן קמנצ’ה (ראה הערה *)  יליד 1982, הלחין את הצלילים האלה במרחבים המיסטיים של מדבר יהודה, במערות המדבר,  כדי לשאוב השראה ממקומות שם "התבודדו והתנבאו רבים לאורך הדורות בעודם תרים אחר דרך האלהים"
נולד בארץ ההרים דאנסטן, מילדות חווה בבית אווירה מוסיקלית, כאשר הוריו, מוסיקאים בכירים ארחו בביתם נגנים, זמרים ויוצרים. בשנים האחרונות הוא מלחין ומלווה להקות מחול בחו"ל, משתתף בפרוייקטים בינלאומיים, בפסטיבלים, בהפקת הופרה "לילי ומג’נון", שכתב אביו, פרץ אליהו, מלחין, אתנו-מוסיקולוג.
המוסיקה של אליהו יוצאת ממקורות רבים ומתפתחת במרחביה החדשים, נעה במסלול אותנטי משלה. כמה עוצמה פנימית יוצאת מצליל הקמנצ’ה ב"תפילה". לצד מארק אליהו מנגן בטאר האב פרץ אליהו.
המעבר ללקטע הבא, ל"ענווה" (מארק מנגן בקמנצ’ה, סאז ולאוטה) נשמע כנמשך טבעי של יצירה. וגם כאן עולה הד תפילה ואמונה.
ותעברו ל"נוסטלגיה" כדי לשמוע את טון קולו של ניסים לוגסי, שירטיט מיתר בלבכם.  
"קולות יהודה" הא אלבום של השראה גדולה, מורכב, פיוטי, מיסטי, נע ומתפתל בנתיבים מלודיים תחושתיים, עטוף בתזמורים עשירים, בתזמורים וקולות מיסטיים. מה חבל ש"קולות יהודה" לא יגיעו להמונים החיים באזור הזה.
 * הקמנצ’ה הארמני הוא כלי קשת  עשוי בצורת כדור ומגולף מיחידה אחת של עץ.   לקמנצ’ה ארבעה מיתרים. הנגן מניח אתהקמנצ’ה בצורה אנכית ע"ג הבירכייםמסובב את הכלי כדי לבחור על גבי איזה מיתר הוא רוצה לנגן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות