אהבת נעורי

אדיר גץ

מילים ולחן: שלום חנוך עיבוד והפקה מוסיקלאלית: נדב ביטון
3.5/5

הקלאסיקה של שלום חנוך מגיעה מסולסלת בקולו של אדיר גץ בעיבוד יפה לקלרינט. חנוך כתב את השיר בתחושת געגועים מודעת לאהבת נעוריו הראשונה בקיבוץ משמרות. המראות מחזירים לשם: "זיכרון שעולה בי שוב/ פרדס רטוב יללת התנים/ ואת שהיית אהבת נעוריי".
יללת התנים בפרדס רטוב מתעוררת ממש כמו זיכרונה של האהבה ההיא. המנגינה היא שהפכה את הזיכרון לממשות מעוררת געגועים, לשיר צובט לב. אני לא בטוח שאדיר גץ נמצא שם בפרדסים עם יללת התנים של סוף שנות החמישים, אבל כיוון שהמנגינה כה נפלאה , קשה לקול יפה כמו שלו ל"קלקל" את השיר. הוא מעניק לו את יופי תחושתי המיוחד לו (לגץ). מצד שני, ובהרהור נוסף: לא כל שיר יפה חייב להפוך קאבר. זה שיר כל כך אישי של שלום חנוך, שהייתי שוקל להשאיר אותו בגרסתו המקורית האותנטית, למרות נעימות קולו של גץ.

הייתי ילד בלילות עצוב / משוטט לבד / לא נתתי לאיש לדעת את היית אהבת נעורי ייתי ילד בימים חולם / מנגן ושר / מדמה לי שאת שומעת את השיר הראשון בחיי מסתכל איך את רוקדת / מסתובבת ונצמדת / רק אני צופה מהצד / אני נשאר ואת עוזבת / רחוקה לא מתקרבת / זיכרון שעולה בי שוב / פרדס רטוב יללת התנים ואת / שהיית אהבת נעורי ולא הייתי איתך כמעט / כל כך מעט ואמרת לי שאת נוסעת / ואולי לא אראה אותך שוב הייתי ילד בלילות עצוב / משוטט לבד / לא נתתי לאיש לדעת / את היית אהבת נעורי

אהבת נעורי – שלום חנוך

אדיר גץ – אהבת נעורי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

  1. שיר מדהים לביצוע עוד יותר מדהים של זמר ויוצר מוכשר שהביא את השיר למצב כאילו הוא שלו , תמשיך כך אתה בדרך הנכונה להגיע רחוק

  2. צר לי ,יש נכסי צאן ברזל שעדיף להשאירם בביצוע המקורי.אדיר נשמע כזמר בעל יכולת אבל הוא אינו מביא חידוש או רעננות כלשהי לעבוד שלו. הגרסה שלו נשמעת ,למרבה האכזבה,כעוד בלדה ים תיכונית ….

  3. אדיר, אני חייבת להגיד לך שאתה פשוט מדהים. לקחת את השיר הזה למקום שלך והוא נשמע ממש כאילו אתה כתבת אותו. אני מאמינה שגם אם שלום חנוך ישמע את השיר הוא יאהב.

  4. אדיר גץ פשוט הפך את השיר כאילו שלו
    כמו שאייל גולן הפך את השיר מלאת אהבה כאילו היה שלו תמיד, כך יקרה עם השיר של אדיר גץ,
    השיר בביצוע מדהים, נוגע וענוג,

  5. היי יוסי, אני אישית מאוד אוהבת את השיר המהמם הזה של שלום חנוך. אך אדיר גרם לאהוב אותו הרבה יותר! וזה לזכותו. אדיר, שיחקת אותה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות