לראשונה שופט שאין לו קשר למוסיקה

שופטי כוכב נולד 2013

לקראת העונה החדשה
0/5

לראשונה בתחרויות הריאליטי במוסיקה – שופט שאין לו קשר לאמנויות המוסיקה/ במה. היחצ"ן רני רהב מצטרף לשולחן השופטים לצד ריטה, אייל גולן וצביקה הדר, שעבר מעמדת המנחה לעמדת השיפוט ב"כוכב נולד – הכוכב הבא" (עונה 11), בפורמט החדש שלה, בהנחיית אסי עזר, מ"האח הגדול".
ללא ספק – חידוש מדהים בתעשיית הרייטינג לגילוי כישרונות. את מי מעניין מה חושב אייל גולן על זמר זב חוטם, כאשר כולם מחכים למוצא פיו של היחצ"ן הכי מדובר.
שנהיה רציניים? מה פתאום רציניים? צריך להסתגל למציאות החדשה: אין חוקים, הכל פרוץ. אם עד עכשיו שמרו על איזשהו עיקרון, שלשופט בריאליטי מוסיקה יש נגיעה לאמנויות הבמה – בשיטה החדשה אתם יכולים לתת לדמיונכם דרור: למה לא רמי לוי, בר רפאלי, מירי רגב, אייל ברקוביץ, רון קופמן בשולחן השופטים. למה לא. יהיה מה-זה בידור. ניפול על הרצפה מצחוק.
צחוק. אם אתם שואלים מה הניע את מפיקי "כוכב נולד" למנות את "היחצן של המדינה" לשופט בכוכב נולד – לכו על צחוקים. עוד נתגלגל. אבל בשורה העליונה והתחתונה זוהי מלחמת הישרדות קשה. נוכח היחלשותה של "כוכב נולד" מול "דה וויס" ועלייתה של תוכנית הריאליטי החדשה בתחום – "אקס פקטור" – הכל בא בחשבון ב"הכוכב הבא" – כולל רני רהב, הבחירה האחרונה שהייתי מעלה על דעתי. האם הגימיק יקפיץ את מד הרייטינג?
נכון, התוכנית עדיין לא עלתה לשידור, ותוצאות השינוי הזה ייבחנו אחרי שניים-שלושה פרקים. שאלת הצלחתו של רני רהב, נשארת איפוא פתוחה בשלב זה. מה שברור הוא: מעתה מתיישרת "כוכב נולד" יותר ויותר עם תכתיבי הריאליטי. בחירתו הייתה כעוד בחירה של מועמד מושך רייטינג בנוסח "האח הגדול". רני רהב הוא איש צבעוני מאוד, שהתקשורת אוהבת לחבור אליו מכיוונים שונים. אבל אף אחד לא "יחשוד" בו, שיש לו איזשהו קשר למוסיקה, פרט לעובדה שהוא משמש כאיש יחסי הציבור של אייל גולן, מי שישב לצידו באותו שולחן שופטים… אתם מבינים? היחצ"ן של אייל גולן יושב לידו של גולן באותו שולחן שופטים!
אבל מעבר לגימיק המטורף-דמיוני, כאן לראשונה הופר חוק לא כתוב בתוכניות ריאליטי שנועדו לבחור כישרון (שירה, בישול, ריקוד) – השופט אינו איש מקצוע בעלי ידע בתחום. העניין קריטי במיוחד בתחום המוסיקה, שהרי על השופטים מוטל לא רק להחליט מי עולה לשלב הבא, אלא הם משמשים אף כיועצים (מנטורים) מקצועיים למתמודדים.
זה ברור כשמש בצהרי קיץ תל-אביבי: מלחמת ההישרדות של התוכניות לבחירת כישרונות תכתיב תכנים גם בעתיד. כדי להיות שופט אתה לא חייב להיות איש מקצוע, אלא ידוען בעל פוטנציאל בידורי שיווקי להעלאת המדרוג. הביזנס מנצח אפילו את השאו המקצועי.
אבל עוד לפני שנשפוט לגופו של עניין, אפשר כבר לקבוע: אנחנו לא המצאנו שומדבר. כל תוכניות הריאליטי לגילוי כישרונות הן פורמטים שהועתקו מחו"ל, אבל הבחירה של רני רהב לשופט בתוכנית מוסיקה – היא כנראה המצאה ישראלית ליצוא.


שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות