האפליקציה מנצחת השופטים.

הכוכב הבא

הכוכב הבא 2013 בערוץ 2
3/5

אני בטוח שכמה מבקרי מוסיקה /טלוויזיה הכינו קלישאה כמו : מתגעגעים לכוכב הקודם. או: הכוכב הבא לא נולד. אני לא הכנתי קלישאות. הרי בעוד כמה רגעים נבין, שהרייטינג של "הכוכב הבא" ישים ללעג את יושבי הכורסאות החכמים. ייתן שוס ל"דה וויס", יגרום ל"אקס פקטור" לשקשק. תזרום עם הרייטינג.
אז נזרום: שמעתי שכבר הולכים למכור את הפורמט לגויים – עם האפליקציה ורני רהב. את רני רהב הייתי משאיר בארץ. לא מוכרים כל דבר מקורי, ואם העריכה של "הכוכב הבא" הייתה עובדת כמו שצריך – לא היינו מבינים כמה זה מקורי. אני מעריך שהעורכים השאירו את הקטעים שלו לא מפני שהם עורכים גרועים. אני שפשפתי עיניים. ההיה או חלמתי חלום? לא אחזור על דברים ששמעתי, אבל קיסר יחסי הציבור בעצמו היה צריך לדרוש שיסירו קטעים אחדים, שלא יעשו ממנו צחוק כאילו הוא עוד מתמודד עילג (ביבי בומבה), שברגע האחרון החליטו להרים אותו מרצפת העריכה כדי להכניס קצת שעשועים לתוכנית ולתת לשופטים ללעוג. (ריטה במקרה של דריל שר) אחרי הכל הוא חדש, מותר לו לדרוש שיערכו אותו, בטח את הקטע שהוא משחק אותה פטרון החינוך של התוכנית, ושולח את אורית ביינסאיי להתגייס לצה"ל. די. זה כנראה ה"מעבר" שרהב דיבר עליו, בהכריזו שהוא "אינו מבין במוסיקה".  
אם לקצר סיפור: יש שעשועון מוסיקה חדש, שבו האפליקציה חזקה יותר מהשופטים. אני מבין שמפיקי "כוכב נולד – הכוכב הבא" אינם יכולים להישאר מאחור. הם נמצאים בתחרויות מוסיקה שהופכות את ישראל הקטנה למעצמת רייטינג טלוויזיונית באובססיה, שבה מפירים חוקים לא כתובים (שופטים במוסיקה כן צריכים להבין במוסיקה) שבה מפעילים כלי נשק לא קונבנציונאליים (רהב) כדי לא להישאר מאחור. התוכנית היא שריר הפקה גרנדיוזי, שכולו תאוות ניצחון מחושבת ומתוכננת על המתחרים. אפשר לרשום פטנט, אבל את הפטנט יש לשדרג. פחות להתנמך. יותר להתמקצע. פחות הבל הבלים. לפעמים נדמה היה לי שהמתחרים יותר רציניים מהשופטים.
הערות: לאייל גולן בעניין אביתר קורקוס: שכחת שזו תוכנית קאברים. כמה נכון שזמר "מזרחי" יבצע שיר "אשכנזי" ("ואת" של קרן פלס המוכר מהראל סקעת). זמר הוא זמר. גם אתה לא חייב לסחוב את השד העדתי לכל מקום. העיקר שנרגעת אחרי שהוא ביצע שיר ששייך לך ("לוחמת" מאת איציק שמלי)
מוסיקה – סוף סוף: היה ברור שמריה קארי, ביונסה, אלישה קיז, ויטני יוסטון ישמשו מקור השראה לזמרות מתחילות, אבל בחירת שירים של דיוות-ענקיות מיינסטרים ריתם נ' בלוז כאלו היא לעיתים אכזרית למתמודדת. רק רינה כהן בת 22 מירושלים הצדיקה את הבחירה עם Hero. מריה קארי הייתה מעבירה. (ראו וידיאו למטה)

עברו לשלב הבא: אביתר קורקוס, ליאל בניסטי, ענבל בלקמן, רינת כהן.

שופטי כוכב נולד 2013

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

 1. ״ "הכוכב הבא" ישים ללעג את יושבי הכורסאות החכמים. ייתן שוס ל"דה וויס", יגרום ל"אקס פקטור" לשקשק. תזרום עם הרייטינג. ״

  תגיד אתה רציני?
  נעזוב רגע בצד את הכתיבה הגרועה שלך איך התוכנית הנבזית הזאת מתקרבת בכלל לשים ללעג משהו או מישהו?
  ״שעשועון חדש״? מה חדש פה בדיוק? זה ש״חידשו״ אם האפליקציה? אז מה???! זה בדיוק אותו דבר!! מה ששונה זה שהם מראים לנו כמה הם מנסים להיות הכי רלוונטים בשוק הרווי של כל התוכניות מוזיקה האלה.
  זה אקט השרדותי לכל דבר שמנסה להילחם בזכיינית המתחרה שלה , אז תעשה טובה לך הביתה בעצמך ותפסיק לכתוב,

 2. למגיב 2 ואתה מתרשם מתגובות שליליות בווינט? קודם כל ווינט זה האתר עם התגובות הכי ארסיות שיש בארץ באופן גורף! אני לא נכנסת לאתר הזה כבר מזמן רק בגלל זה, פשוט מכניס אותי לדיכאון לראות כמה רע יש בעם הזה, ואם תביא להם משהו על קשת שווינט גם ככה נהנים להשחיר בכל הזדמנות אז יש חגיגה גדולה שם…

 3. אהבתי את הבקורת על אייל גולן היא מאוד נכונה אבל עדיף שתקרא את מבול התגובות השלילי שיש לתוכנית הזאת בYNET

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות