קול גלגל מתגלגל

הכוכב הבא: דונדיט ג'ון

הכוכב הבא 24.9
3.5/5

אפשר להגיש ערעור? לשלוח גלגל הצלה? מה קרה? דעת הקהל היא אלהים? מה קרה, אין יותר אפשרות לחלץ משתתפים מצרה? קוראים לה תמר אלמקייס, בת 23. היא שרה באודישן את True Colors של סינדי לאופר ובמבחן המסך את What A Wonderful World. מוזיקאית. זמרת. שרה יותר ממדויק. קאבר מיוחד. ריטה טענה כמוני ש"יש לה את זה", אייל גולן נימק את התנגדותו ב"משהו נתקע" או "כמעט ג'אז כזה", כלומר לא נימק. (מה נתקע? מה רע ב"ג'אז כזה?") והחזיר את השיפוט לרמת "אייל גולן קורא לך". בסיכום, יחד עם הקהל – לא עברה. מה חבל.
אם זה הולך להמשיך ככה, יהיו "חללים" מקופחים נוספים בהמשך. אני מקווה שריטה לא תהיה השופטת היחידה שאפשר לסמוך על מקצועיותה.
תגידו, מה אתה רציני? כולה שעשועון מוסיקה. אפליקציה. לוחצים. זורמים. אני לא חסיד גדול של "דעת קהל" כשמדובר באמנות. אמנות אינה דמוקרטיה. באמנות ההחלטות צריכות להיקבע ע"י אנשי מקצוע מעולים. אבל בריאליטי – מעיפים זמרת טובה כמו שבוחרים אצלנו לכנסת. ריטה יודעת מהי זמרת מעולה. תאמינו לי שהיא מבינה בזה.
אייל גולן: שוב הוא מסתבך עם המועמדים ה"מזרחיים", בטענה המגוחכת, שעליהם לשיר שירים ש"הם גדלו עליהם". רז בן דוד מאופקים שר מסולסל  "ירח" של שלמה ארצי, וגולן  העיר לו – אם שרת בבית ליאור נרקיס, תשיר כאן ליאור נרקיס. ואללה למה? לא ברור לי למה נבחן חייב לשיר את מה שהוא "גדל עליו"? אם מישהו שמע בגיל 10 תקליטים של אלביס, הוא חייב לשיר אלביס? אבל גולן עדיין סוחב עליו איזה "שד עדתי" ומשקע של "הז'אנר המקופח", וכל "מזרחי" בעיניו חייב לשיר "מזרחית", כאילו מדובר בתוכנית לשימור מסורת העדות ולא בתוכנית קאברים.
בעניין הזה מגיעה הערת אזהרה למנחה אסי עזר, שאמר למתמודד בן דוד במבחן המסך: "אתם זמרי הז'אנר, החלטתם להסתבך עם אייל גולן. כשבן דוד הודיע שהוא הולך לבצע את "ניצחת איתי הכל", אמר המנחה: "עמיר בניון זה מספיק מזרחי, אייל גולן בטח רגוע". אייל גולן אולי רגוע. אני ממש לא, אחרי ההערה הזו של המנחה. "עמיר בניון מספיק מזרחי?!" מה קרה לך אסי עזר? כשמקבלים תפקיד של מנחה התוכנית הנצפית ביותר במדינה – עליך להיזהר בלשונך. ולידיעתך, אם אינך יודע: עמיר בניון ממש לא שייך ל"ז'אנר".
אלן עבאדי, זמר בן 70: בשביל תוכנית ריאליטי הוא לגמרי לא "סוס מת", אבל בסוף חייבים להרוג אותו בשביל הרייטינג. איך אומרים: העיקר ההשתתפות, האומץ, לא נשכח. (בדקתם שהוא בן 70?)
אלון טאוב: חשבנו שהוא יתעלף על הבמה. אבא לילד רביעי שזה עתה יצא לאוויר, דמעות בעיניים. אבל הוא כמו שאמר אייל גולן "אסף את הדמעות" ומרח בהן את כולם עם ביצוע מעלף ל"מחכה" של ריטה ועידן רייכל.
דונדיט ג'ון שהגיע אלינו מסודן: קול גלגל מתגלגל מן המדבר. הוא שר Let Her Go של Passenger במבחן המסך, אבל הגרסה ל"קול גלגל" של "שוטי הנבואה" באודישן הראתה שיש לאזרח את דונדיט מיד.

עלו לשלב הבא: חן לוי,אלון טאוב, דונדיט ג'ון.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. דונדיט ג'ון אתה שר יפה ! אבל תהיה דוגמא לכל אחיך הפליטים שהסתננו בדרך לא חוקית למדינת היהודים, ותחזור במהירות הבזק למדינתך ! מתי תבין שאתה לא רצוי, כשיגרשו אותך בכוח? אתה לא רצוי פה ולא בגלל שאתה שחור, כי יש אתיופים שהם יהודים, והם שחורים והם כן רצויים במדינת היהודים! אבל אתה לא יהודי ואין לך מה לרצות אזרחות, וכל שכן להשתתף בריאליטי ששייך ליהודים, אז תבין לך לבית שלך ! תעוף מהחיים שלנו, ואני מאחל לך שתיכשל כבר בשלב הבא ! ותרד מהחיים שלנו, אתה לא טיפש ואתה לא אדם רע, אתה מיוחד ! אבל לא כאן !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות