נסיעת חינם

ערן צור המשקפיים של נויפלד

מילים: ערן צור לחן: שמוליק נויפלד ורועי נויפלד עיבוד: שמוליק נויפלד בשיתוף טל אבירם
4.5/5

ערן צור פילוסופי, כתב על מהות חיים-קיום בהיבט כללי ואישי, שאלות שלא שואלים במסלול החיים הרגיל, שמקהה הגיגים מהסוג הזה. חושבים מלחמות, חושבים הישרדות, אבל לא על הרגע הזה, שיחלוף כהרף עין, ואין הזדמנות שנייה, כי יש רק נסיעת חינם אחת בכיוון אחד. לשיר על זה "קצת מסוכן", אבל שווה, אני רוצה לחיות את הרגע כאן ועכשיו וליהנות ממנו, שר צור.
הלחן של שמוליק נויפלד, מלחין, מעבד מפיק, מורה. השיר ישתלב באלבומו השני (של נויפלד) "המשקפיים של נויפלד" שמגיע אחרי Mosaic Project, והפעם בהשתתפות מבצעים שונים ובנו, המוסיקאי רועי נויפלד.
המוסיקה היא מהסוג שנקרא Radio Friendly, עולה על הכביש הראשי הפתוח ונוסעת איתך בכיוון אחד. אין ירידות לשבילים צדדיים, פרט למעבר אחד יותר מהורהר, שמתחיל במילים: "יש גם איגרת אחת בחלום" (פחות אופטימי, מבשר על הסוף) . ככלל – דאנס לייט. שיר מלא שמחת חיים. צור שר את השיר במוטיבציה גבוהה, חיובית מאוד, ספוג באופטימיות ובנחישות, וטוב שכך, כי בסופו של דבר, השיר חותר למיצוי ההנאות העכשוויות והחיים בכלל כאן ועכשיו.

יש רק נסיעת חינם אחת בכרטיס / אז למה לשלם גם עליה ?/ יש רק נסיעת חינם אחת בחיים/ זאת שהגוף לא מוכן אליה/ יש רק נסיעת חינם אחת לכולם/ לאיפה ? זאת איש לא יודע/ יש רק נסיעת חינם אחת בעולם
אין מה למהר אליה
לחום תילחם – הם רק ילדים/ לחום תילחם דרך גברים בנשים/ לחום תילחם – אני ערן/ היום אני פה, עכשיו אני כאן
יש רק ארוחת חינם אחת בחיים/ אז למה לוותר גם עליה/ יש גם ארוחת חינם זה מה זה טעים / אז בוא נתענג עליה/ צמרות עצים אשר אותם עוד אראה/ ממצב מאוזן/ כן אני יודע שלשיר כך על זה/ זה קצת מסוכן
לחום תילחם – הם רק ילדים/ לחום תילחם דרך גברים בנשים/ לחום תילחם – אני ערן/ היום אני פה, עכשיו אני כאן
יש גם איגרת אחת בחלום / הממוענת אליך/ עומד שם המלאך עם הקלשון / קולו עולה באוזניך
לחום תילחם – הם רק ילדים/ לחום תילחם דרך גברים בנשים/ לחום תילחם – אני ערן
היום אני פה, עכשיו אני כאן

ערן צור על שמוליק נויפלד (בתמונה למטה): "את שמוליק נויפלד אני מכיר מאז שלמדנו יחד במחזור הראשון של ביה"ס למוזיקה רימון. הביוגרפיות שלנו דומות, שנינו במקור מצפון הארץ וכמוני כמוהו – באנו לתל אביב כדי להשתלב בתעשיית המוסיקה. לאורך השנים התעניינתי מאוד גם ביכולת ההפקה שלו, במיוחד אחרי שצפיתי במופע 'מוזאיק' שליווה את האלבום שנויפלד הוציא בזמנו עם אייל קצב.
אחרי שנים שלא התראינו וכל אחד פסע בשביל שהוליך אותו, התחדש הקשר. כשכתבתי את 'נסיעת חינם' היה נדמה לי שזה השיר הנכון ליצירה משותפת. שלחתי לו את הטקסט, וכעבור כמה ימים קיבלתי את הלחן המקסים שלו. שמחתי על ההזדמנות לשתף פעולה והתענגתי על כל רגע"
נסיעת חינם. במאי אנימציה: טים רוזובסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות