למה היא לא בנבחרת?

ליאור פרטוק

הכוכב הבא 27.10
3/5

צביקה הדר מרבה להשתמש במושג לְרַגֵּש. "ריגשת אותי", הוא אומר למתמודד או למתמודדת. ריגוש הוא כמובן עניין אינדיווידואלי. לעיתים, מה שריגש את צביקה הדר – שיעמם אותי. לכן המושג "ריגוש" כשלעצמו אינו נימוק משכנע מספק, ממש כמו שסופרלטיב כמו "הכי טוב" הוא סתמי ופשטני וחסר דיוק. 
אייל גולן הגדיר את הביצוע של אביתר קורקוס ל"אין מדינה לאהבה" (גפן-פיק) כ"הכי טוב" בתוכנית, ואילו אני שמעתי מסלסל מבטן, אבל כזה שצריך עוד ללטש וכדי שיזכה לסופרלטיבים כאלה. חן לוי בת 16.5 שרה "רואה לך בעיניים" של אתי אנקרי, השקיעה בעוצמה קולית, אבל ל לא ראינו את הפרשנות שלה. גם כאן הדר צביקה הדר הסתפק ב"התרגשתי". האם זה מספק – לא.
אליאס אלייב שר "יש בי אהבה" של ארקדי דוכין, וקצת צעק את השיר במקום לשיר אותו. ריטה אמרה עליו שהוא "שורט". לא יודע למה מתכוונת ריטה ב"שורט", אבל אם ללכת על הדימוי שלה – עורי נשאר ללא שריטה, אפילו ללא צמרור.
גם אפרת איפרגן ששרה "ללכת" המוכר מלירן דנינו לא הבינה שום דבר מהתובנה של ריטה לגביה: "קול יש לך מצוין, אבל זה לא היה זה" מה לא היה זה, ריטה? שאיפרגן תבין למה נתת לה אדום.
רני רהב בוחן מתמודדים לפי השפה שהם שרים או הסיפור שלהם: לענבל בקמן הוא סלח על האנגלית אחרי ששמע את "הסיפור השובר שלה". טוב שאסי עזר העיר לו: "בוא נשפוט את ענבל לא לפי ההורים שלה ולא לפי השפה". הרוח שרהב מנסה לייצר בצעקותיו היא לא יותר מאוויר עומד. אפילו לא אוושה. בקמן שרה באנגלית One More Time של בריטני ספיר, ולא הייתה זקוקה לסיפור של הוריה כדי להמשיך לשלב הבא. להיפך: היא הראתה שלשיר באנגלית נכון מבחינתה.
אייל גולן לא מת על ענבל בקמן, אבל העניק לה כחול כי "אין לנו אחת כמוה בנבחרת. היא נשמעת מאוד עכשווית". אלה הם טיעונים לזכות? זה כמו שתגיד, גולן, חסר לי זמרת בלוז בתוכנית, אז אכניס אחת בלוז גם אם היא אינה מוצאת חן בעיני. האם זוהי מיומנות של שופט? על ליאור פרטוק המתמודדת מהאינסטגרם אמר גולן שהיא "ילדותית" ו"היא תהיה טובה, אבל יש לה זמן לזה" (מתי אם לא עכשיו?) ושוב אנחנו מקבלים ניסוחי סרק סתמיים. פרטוק כמובן, הייתה צריכה ללא ספק להמשיך. היא סוג הסינדרלות המוכשרות מהפריפריה שתוכנית כמו "הכוכב הבא" בנויה עליה.
גולן גילה כי רוני ישראלי מיבנה התמודדה אצלו ב"אייל גולן קורא לך" והתברר כי "אין לה קשר למזרחית", והנה מתברר שאפשר להצליח במקומותינו גם בלי "קשר למזרחית" ועוד בשיר של שרית חדד "חופשייה" בביצוע שהוא כולו קול של נשמה גדולה.
איך אמרה ריטה: זה לא זה. הצעירים והצעירות שנסחטים מהתרגשות ועצבים ראויים להערכות מקצועיות. אם רני רהב הוא על תקן גימיק, לפחות תנו לנו שלושה שופטים מקצועיים. האם גם אתם מתגעגעים כמוני לימי ריקי גל וצדי צרפתי?

השתתפו: אליאס מלאייב, חן לוי, ענבל בקמן, אסף הרוש, ליאור פרטוק, אביתר קורקוס, יערה בראון, ג'ורג' אבו שקרא, רוני ישראלי, אפרת איפרגן.

עלו שלב: אביתר קורקוס, חן לוי, אליאב מלייב, רוני ישראלי, ענבל בקמן.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות