שלב הדואטים

הכוכב הבא

הדואט של עומר דץ וליאור פרץ
4/5

הזוכה בתחרות לא ייבחן על דואט. דואט הוא עוד ניסיון לגוון את התוכנית, להפגיש בין המתמודדים כדי לייצר סיפור. משהו על תובנה שמאחורי דואט? דואט אמור להעניק ערך מוסף לביצוע הסולו המוכר של השיר. זה כמו ששני קולות חוברים לכתוב מחדש את השיר, מעין יצירה לשני קולות שתעורר עניין מחודש בשיר.
לפי חוקי המשחק, הדואט הפחות טוב מעמיד שוב את הזמרים לסולו הדחה. יש בזה קיפוח מסוים. רוני ישראלי אינה הזמרת הגרועה ביותר בין הזמרים והזמרות שהופיעו בערב הזה. יש פחות טובים ממנה, אבל במשחק כמו במשחק, עוברים הלאה.
רוני ישראלי לא הודחה מהתחרות אחרי הדואט שלה עם רינת כהן, אבל הדואט שלהן ל"ליידי מרמלייד" (המוכר מפטי לבל) הוביל אותה להדחה. זה היה עוד מפגן קולות של השתיים. הן לא העבירו "סיפור חדש" של השיר בצירוף הקולות. בשלב ההדחה, שתיהן חזרו להיות מה שהן – זמרות Soul מצוינות. רוני ישראלי שרה "היא יודעת" (עילי בוטנר ונינט) – הביצוע הטוב ביותר שלה בתוכנית. רינת כהן שר"לאן שלא תלכי" (קלינשטיין-סטמרי קלינשטיין) והגיעה לאחוז גבוה יותר. שני הסולואים האלה הראו ששתיהן זמרות מעולות, הראויות להמשיך בתוכנית. חוקי המשחק במקרה הזה פגעו בזמרת איכותית כמו רוני ישראלי.
הדואט של טינה איברגימוב ודוד דריי ל"את המחר שלי" (גיספן-בוסקילה) נסק גבוה, אבל לא האיר מחדש את השיר. איברגימוב מתבססת יותר ויותר על המנעד שלה ולוחצת על הדוושה. הקול המרשים אינו משדר את הסיפור הפנימי שלה. גם ענבל בקמן וחן לוי לא הוסיפו מימד דואטי מעניין ל"שיר לשירה" (גפן-אלאל). ואילו אביתר קורקוס ואליאס מלייב לא בראו מחדש את "מתגעגע" (רמי לב-עדי ליאון) המוכר מאייל גולן, לקחו את השיר לעוד חאפלה ים תיכונית.
לעומת זאת עיבוד הקולות של עומר דץ וליאור פרץ לשני שירים – "אף אחת" ו"האחת שלי" הוליד את הדואט הטוב היותר של הערב, מקצועי, מעניין, מפתיע כמו נכתב מחדש למחזמר.

שתי פארסות: 1. הצעקות של רני רהב על החלטותיו של צביקה הדר נראות-נשמעות כבר כחלק מהתסריט של התוכנית. הפגיעה ברמת התוכנית – אנושה.  2. ההודעה של המנחה אסי עזר על "השמועות וההדלפות" הקשורות בזמר המפורסם. נו, באמת.
דואטים: עומר דץ וליאור פרץ, רוני ישראלי ורינת כהן, טינה איברגימוב ודוד דריי, אביתר קורקוס ואליאס מלייב, ענבל בקמן וחן לוי
הדחה: רוני ישראלי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות