השופט מוקי

הכוכב הבא

הכוכב הבא – פרק 18
4/5

איך ממנפים את פרשת-פרישת אייל גולן מ"הכוכב הבא" לטובת רייטינג גבוה יותר? מביאים את מוקי מהשבק ס, ומתקילים אותו עם ריטה הצדקנית ורני המתלהם. אתר מאקו מדווח על התקריות והפיצוצים כעל חדשות טריות וגם מפרסם טוקבקים נגד השופט החדש. הכל הולך לפי התוכנית, ואני רק מקווה, שמוקי מבין, כי היושרה האומנותית שלו מנוצלת לצרכי המדרוג.
ריטה ורני הם בעלי תפקידים. גם המתווך צביקה הוא בעל תפקיד. הפרק הזה הזכיר לי תחרויות היאבקות מפוברקות (Wrestling) בהן כולם יודעים שהכל הונאה, אבל ממשיכים עם זה. חגיגת דני ניב. סוג של עבודת ריאליטי בעיניים. הרי ברור שהשופט הרע יוצר אש, ויש מי שישפוך עליה דלק. רהב הגיע עד שיאי הגיחוך, כשקרא ל"קהל בבית" לעזור למתמודדים נגד השופט החדש.
מוקי הוא סוף-סוף שופט שלא בא להתמרח. אני מעדיף את הדיוק שלו, שמגיע בדרך כלל אחרי האזנה לשיר במלואו על פני ההחלקה הידנית הפומפוזית הנמהרת של רני רהב על הכחול בשניות הראשונות של השיר. שיפוט וביקורת אינם רק עניין של רגש גואה. התחרות בכלל, ובשלבים האלה בפרט, תייצר הרבה ביצועי רגש. אבל מגיעים לשלב שעל המבצע להציע יותר מרגש – אמת פנימית, פרשנות מיוחדת, עוצמות קול ומיומנות. צדק מוקי במקרה של דוד דריי, שמרוב בטחון בחר שיר גרוע ומכשיל ("נמס ממך"). גם טענתו שענבל בקמן הקטינה את "חוץ ממך כלום" (גלס-קלינשטיין) – נכונה. מוקי  צדק גם, שרינת כהן עם כל הקול הגדול שלה, לוקה במבטא, כשהיא שרה באנגלית If I Were A Boy של ביונסה.
מוקי נתן בצדק אדומים גם לאחים גת ("צא מזה") ולעומר דץ ("היי שקטה"), כי הביצועים שלהם היו בינוניים ומטה, ולעומת זאת – כחולים לאביתר קורקוס ("רעיה"), לטינה איברגימוב ("שיר תקוה") ולאליאס מלייב ("אהבנו"), שלושה כחולים – לא מעט.
הגזימה ריטה כשכינתה את השיפוט שלו "בריונות". למה בריונות? מוקי הוא תחליף מצוין לאייל גולן. לא מתלהם, לא מתמרח, לא מניפולטור, לא צדקן, לא מתחסד, לא מדבר בשם הקהל בבית. ולצביקה הדר אני יכול לומר: שלא כפי שסברת – שיפוט בתחרות לא יכול להתחשב בנתונים כלליים, אלא אך ורק באבחנות סובייקטיביות של מקצוענים.
השתתפו: אריה וגיל גת, עומר דץ, טינה איברגימוב, ענבל בקמן, אליאס מלייב, אביתר קורקוס, רינת כהן, דוד גריי, חן לוי.
מועמדים להדחה: חן לוי ודוד דריי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

 1. ריאליטי זה לא פונקציה.
  אבל אם כבר- עדיפים תחרויות שירה, על האח הגדול והישרדות וכל שאר הבוזיות ומציצניות.

  לדעתי דוד גריי וטינה אברגימוב הם הכי טובים בשירה.
  וזה הכל.
  טינה מזכירה קצת את שירה מימון בשירה חזקה קולית אבל לטינה יותר חום בביצועים.

  פה לקצת יותר איכות ומקוריות…..
  http://rateyourmusic.com/list/DavidIs

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות