שורף את הקוקו ההופעה

שלמה גרוניך

בארבי ת"א
4/5

את הידיעה הקשה על מותו של אריק איינשטיין אזכור מההופעה של שלמה גרוניך, מועדון בארבי, נובמבר 2013. שלמה היה בהלם. רגעים שאינך יודע איך מתרוממים, איך ממשיכים במיוחד מופע שיוצא לדרך בסימן "גרוניך חוזר לרוק'נרול", בשפת הקלישאה – בועט, מגובה בהרכב נגנים-מוזיקאים שלא באו רק ללוות.
אבל ברגעים כאלה מנסים לאלתר וגם מוסיפים שיר שלא היה ברשימה – "אל נא תלך" הנפתח בפרלוד מס. 1 של באך, שמחזיר לשלמה גרוניך הקלאסי של הפסנתר נטו – בלי חשמל, ויוצאת לו תפילה מרטיטה.
שלמה התחמש בחיילים שבאו להראות מה הם יכולים לעשות בשירים של המאסטרו. הם באו גם כדי להפעיל נשקים. לא בטוח שהכוונה של גרוניך היא "להצעיר" את שיריו בכוח, להתאימם לאוזניים, אבל בטח לתת להם רוח גבית חדשה. רועי אגמון בגיטרה הרביץ פראזות בחשמלית שהחזירו לעידן של אלוהי הגיטרה מהשמונים, מפינק פלויד ועד אריק קלפטון. הוא היה קודקוד השלישייה שכללה את יוגב גלוסמן בבס, רון אלמוג בתופים. גרוניך הלך על תמהיל קצת אחר, מעט מאוד מהדיסק החדש, יותר ניסיון להרכיב רשימה שתתאים להפקה המוסיקלית הזו.
מי אמר שצריכים ללעוס את הלעוס. אצל שלמה גרוניך – אני לא מחדש – אתה תמיד מרגיש את המתחדש – הממציא-את-עצמו-מחדש. גם הערב הזה נשמע לא עוד מהדורת וריאציות על גרוניך המוסיקה של גרוניך, אלתורים על, רעיונות מוסיקליים, ניואנסים, שעשועים והומור, ותן גם לקהל תפקיד (בשיר Go)
מי שחשב שגרוניך נשחק עם כל המוכרים שלו, קיבל אותו כרגיל רענן, נלהב, אטרקטיבי מאי פעם, כאילו ממשיך להמציא עצמו מחדש, אבל אז נחתה הידיעה על מות אריק. איך חוזרים למציאות אחרי ידיעה נוראה כזו. שלמה חזר. בכל זאת הקלישאה הזו של דה שאו מאסט גו און מנצחת, ועם במה צבעונית ותדלוק חדש היא תמשיך לנוע.

שירים: רנסנס, רוזה מרציפן, במקום שהם בנו, שומקום, הפרי אותי, הזמן עובר, בוחר בחיים, GO, The invention man, היום מאירה השמש, אשה קשה, ציור, לונה פארק, בנליה לפני השקיעה, סימפטיה, נואבה, שירים פשוטים המסע + mother, אל נא תלך
וידיאו: רוזה מרציפן
נגנים: רועי אגמון – גיטרה, יוגב גלןסמן – בס, רון אלמוג – תופים
צילום: מרגלית חרסונסקי

אל נא תלך לזכרו של אריק אינשטיין

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות