אביתר קורקוס ניצח

הכוכב הבא

שלב הגמר
3.5/5

בטוח שיהיה מי שיגיד כי הסלסול ניצח, או משהו על "ניצחונה של המוסיקה המזרחית". אז לא: ללא קשר לז'אנר ולסלסול, אביתר קורקוס הוא יותר זמר מהזן הנדיר מאשר מהז'אנר הפופולארי.
אלו לא רק לא רק היכולות הווקליות אלא אינטליגנציה פנימית, צניעות כובשת, ובעיקר – היכולת לקחת שיר למקום שלו, באמת שלו, ופחות הליכה על פרשנות מיוחדת. הוא שר "עד מתי אלוהי" ו"רק אהבה תנצח", כלומר בחירות שקופות למדי, אבל ביצועים טובים. אני מאוד מקווה שהוא לא ייסגר על ה"ז'אנר", אלא ילך על רפרטואר מובחר, שלא יקטין את יכולותיו אלא יעצים אותן.
זמרת שראויה הייתה לזכות על יכולת אינטרפרטציה היא רינת כהן. היא שרה "שמחות קטנות" של מיכה שטרית המזוהה עם עמיר בניון בשלב הראשון של הערב. לרינת יש היכולת לקחת שירים ולהעניק להם את הפרשנות שלה. היא כבר הרבה מעבר לשלב הווקאלי. מוקי חיפש דרכים להצדיק את האדום שנתן לרינת – כמו "שיר לא לגמר", אבל זה אינו מדד ליכולות. הביצוע הוא שקובע, ולא משהו לא ברור כמו "שיר לגמר". למה הוא התכוון?
העדפתי אותה על פני טינה איברגימוב. איברגימוב באה לנצח. כמעט כל ביצוע שלה הוא פתיחת מבערים, טיפוס בסולם הרגש, עוצמות קוליות כאילו באה להגיד – אתם קטנים עלי. היא שרה "לוחמת" (איציק שמלי) של אייל גולן ו"מכאן" (דור-בשן) המזוהה עם שלומי שבת. הורגש כי טינה נלחמת על המקום הראשון כמו לביאה רעבה לטרף. האם ביצועים "גדולים" מספיקים? מתברר שלא. אני מעדיף את הביצועים היותר צנועים ומיוחדים, מאשר ניסיון לזכות בכל שיר באירוויזיון. ואגב, זהו רעיון לא רע לשלוח את איברגימוב לתחרות הזו.
האחים גת שמרו על הקו שלהם – ביצועים קוליים סולידיים יפים באוריינטציית פופ-פולק. הגרסה שלהם ל – Perfec Day של לו ריד עלתה על הביצוע הקובע של "הכניסיני" (ח.נ ביאליק – מ. גבריאלוב), שהיה שטוח, משעמם, רזה.
 סיכומים: הניצחון הגדול הוא של הפורמט, שהוכיח את עצמו כנוסחה טלוויזיונית מסחרית ממדרגה ראשונה.
הכישלון הגדול: שופטי התחרות. אם כבר פורמט מוצלח, תנו לו את הרכב השופטים הטוב ביותר. אל תלכו על גימיקים שמעליבים את האינטליגנציה לא רק של הצופה ה"ממוצע". איכשהו ניסו למנף את הפשלות בהומור, כאילו – גם אנחנו (מפיקי התוכנית) צוחקים על השופטים – מחרוזת מופע האימים של רני רהב, ריטה אוכלת את הכובע ועוד. אותי זה לא הצחיק. המתמודדים היו ראויים לרמת שיפוט שתכבד את ההשתתפות שלהם. זה לא קרה.

הזוכה: אביתר קורקוס. מקום שני: האחים גת. מקום שלישי: טינה איברגימוב. מקום רביעי: רינת כהן.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות