ההופעות החיות הדחה כפולה

אקס פקטור ישראל

האחיות כרקוקלי ובן גולן בחוץ
4/5

בן גולן בחוץ. האחיות כרקוקלי בחוץ. הסיבה: במבחן ההופעה הבודדת –  הם נתנו את ההופעות הגרועות ביותר של הערב.
לא רק בהם האשמה. ההפקה של אקס פקטור החליטה, ששלב ההופעות החיות יהיה הצגה פומפוזית, כוריאוגרפיה, פירוטכניקה, בלגנים. סטייל אמריקה. האחיות כרקוקלי ללא הקלידים, שחיפשו גם הן את הצגה הגדולה מהחיים, נראו ונשמעו כמו שחקניות בתוך מחזמר עם מלמלות מפוארות. הן שכחו שכל מה שנדרש מהן הוא ביצוע מעולה של שיר. השיר שבחרו, "נוסעת בעקבות האהבה" של דני רובס, הלך לאיבוד. בסוף הערב הן התייפחו בצורה שאינה מתאימה למקצועניות.
גם בן גולן ניסה הצגה נוסח שלמה ארצי ב"כמו אז" של שלמה ארצי. הוא יצא מהקהל לביצוע בומבסטי לחוץ ומלא פוזות בעיבוד דראם נ' באס, שרק הזיק לו יותר מאשר הועיל. גם כאן השיר הלך לאיבוד.
הכל עניין של מידתיות: שאו הדאנס התאים לסגנון ריתם נ' בלוז  של אבישחר ג'קסון בגרסה שלו ל – Edge Of Glory של ליידי גאגא, שכלל אלמנטים של אלקטרוניקה ודאבסטפ.
תמר פרידמן חזרה לממדים נכונים, למקום ההתחלתי שלה, בביצוע "אם יש גן עדן" (מאת דורון מדלי, שיר של אייל גולן), וגם אם זה לא היה הביצוע הטוב ביותר שלה, היא הצליחה לנטרל את חוסר היכולת שלה לתפקד על במה.
להקת פיוז'ן מתחילה להיראות שכפול של אחת מלהקות הבנים המקצועיות המצליחות בחו"ל, הפעם בביצוע ל – Wrecking Ball של מיילי סיירוס. פורטיס טוען שהם "משובטים". משה פרץ רוצה שהם ישירו בעברית. אז ככה, בתוכנית הקודמת בגרסה שלהם ל – Some Nights של להקת "פאן", פיוז'ן הוכיחו שהם לא רק להקת בנים קונבנציונאלית.
באשר לעברית: למה לאלץ? חוקי התוכנית מאפשרים אנגלית, ואם הם נשמעים טוב באנגלית למה לחרב להם?  משה פרץ מאמין שרוז פוסטאנס יכולה לשיר בעברית את "אמא" שלו. אני הייתי אומר לו: אל תנסה להכשיל אותה. תן לה להיות רוז הגדולה ובאנגלית, ממש כמו שהיא שרה I Who Have Nothing, המוכר משירלי בייסי.
פרשנות מיוחדת: ענבל ביבי לקחה את "ניסים" של עברי לידר למקום מפתיע. היא עשתה מזה רוק מצועצע, עיקרה את השיר מעצבותו ומרצינותו. האם זו הכוונה בקאבר טוב? אני לא בטוח, אבל ביבי ורסטילית, מוכשרת, נולדה להיות כוכבת. ויכוחים: פורטיס לא הסכים עם השופטים שלצידו שהבחירה של "אני לא יכולה בלעדיך" (המוכר מדנה אינטרנשיונל) לעדן בן זקן הייתה שגויה. אז נכון – זה אינו שיר כזה מיוחד לשלבים האלה של התחרות, אבל עדן בן זקן הצליחה בכל זאת להעניק לו חיים חדשים.
שירי מימון שנאה את הבחירה של טומי ויאן ב"הגשר הישן" של רמי קלינשטיין. היא כינתה את הביצוע "יום הזיכרון" וטענה כמעט באובססיה שזה אינו הסגנון שלהם. אני הייתי ממליץ למימון להירגע ולהיות מעט יותר צנועה, שהרי במבחן רמת השופטים, המקצועיות של עברי לידר גבוהה משלה. טמפרמנט בלבד אינו מספיק, ומימון משתמשת הרבה בטמפרמנט במקום לומר דברי טעם.
אז ככה: טומי ויאן יכולים להרשות לעצמן לבחור שירים שקטים. ולידיעת פורטיס: רוקרים כבדים שרים בלדות שקטות. אמנות היא אמנות, ובמוסיקה אפשר לעשות אמנות בכל קצב וסגנון, במיוחד בתחרות בה נבחנים על ביצועים, והביצוע של טומי ויאן לשיר של קלינשטיין היה מעולה.
הערה למפיקי התוכנית: מישהו יכול להסביר לי מה עשה חיליק כהן, הפרובוקאטור הביזארי, בערב הזה? שוב רייטינג? עזבו אתכם. זו הייתה חתיכת בושה והשפלה לתוכנית. למה לרדת כל כך נמוך?

ממשיכים: אורי שכיב, טומי ויאן, תמר פרידמן, ענבל ביבי, רוז פוסטאנס, אבישחר ג'קסון,, פיוז'ן, עדן בן זקן. הדחות: האחיות כרקוקלי, בן גולן.

הפרק הבא: אבישחר ג'קסון מודח


גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

8 תגובות

 1. אני ממש רואה איך שירי הולכת לאבד גם את רוז בגלל שאין תהליך של למידה והשתפרות אלא דוקא ירידה. כמו אצל ג'קסון. אני מציעה לשירי ולמשה לעבור על הפרקים ולראות על המסך בבית איך המתמודדים שלהם נראים. יש עכשיו זמן. למשל רוז לא נראית כל כך טוב בשקים השחורים. מגיע לה יותר כבוד וגם קשה להתחרות בכל הילדים שמסביב על sms שכותבים ילדים אחרים. אם שירי כל כך מעריכה את עברי שתקשיב ותלמד. בר היתה פחות ביצ'ה היום וכך נאה לה.

 2. אני ממש רואה איך שירי הולכת לאבד גם את רוז בגלל שאין תהליך של למידה והשתפרות אלא דוקא ירידה. כמו אצל ג'קסון. אני מציעה לשירי ולמשה לעבור על הפרקים ולראות על המסך בבית איך המתמודדים שלהם נראים. יש עכשיו זמן. למשל רוז לא נראית כל כך טוב בשקים השחורים. מגיע לה יותר כבוד וגם קשה להתחרות בכל הילדים שמסביב על sms שכותבים ילדים אחרים. אם שירי כל כך מעריכה את עברי שתקשיב ותלמד. בר היתה פחות ביצ'ה היום וכך נאה לה.

 3. האחיות מוסיקליות ונפלאות וחבל שהעיפו אותן פשוט כי לא היה דווין בהופעה.
  \ לא צריך להכריח אף אחד לשיר בעברית , במיוחד לא אנשים שזו לא שפת אימם . זו הכשלה שמנוגדת את חוקי המשחק . אסור לרוז להיכנע .
  ולבסוף בר מתוקה ולא שחצנית. לשירי יש מה ללמוד ממשה על יחס, עדנה , אדיבות וצניעות.

  שבת שלום

 4. 5. רמי פורטיס – על זה נאמר: יותר מזל משכל. פורטיס, מאד לא טלוויזיוני, לא רהוט ודי לא יודע מה הוא עושה מביא קצת תכונה של שוק לתוכנית בעילגות שלו. הוא בהחלט איש חביב אבל ממש ממש לא מתאים לשידור טלוויזיוני, מאד מפריע, אפילו. אבל דווקא לו יש מזל: איכשהוא הבנות שלו ממשיכות קדימה. לתמר פרידמן, חמודה ככל שהיא, פשוט אין את זה. ענבל ביבי יותר מתאימה ומצליחה להחזיק שם איכשהוא, למרות בחירת שיר בינוני מינוס וביצוע בינוני. ועדן זו עדן: תופעה. הרבה מזל יש לפורטיס.

  6. עברי לידר – טעה קצת פחות הפעם, למרות שהפעם טומי ויאן היו מצוינים אך פיוז'ן והאחיות בהופעות מאד מאד לא טובות. חבל לי על האחיות במיוחד אחרי הביצוע המרגש של מגדלור, אבל הפעם ההפקה המחזמרית הייתה נוראה. פשוט נוראה.

  התוכנית הזאת לא מתרוממת לגבהים הרצויים וחבל.

 5. הרבה דברים לא טובים התרחשו בפרק ההדחה הכפולה אמש:

  1. הדחה כפולה – למה?? מוזר ולא שייך. לא הבנתי למה זה היה הכרחי.

  2. בן גולן – משה פרץ פישל איתו מההתחלה ועד הסוף. למעט ההופעה הראשונה שהייתה מצוינת, 2 ההופעות האחרונות חטאו ליכולות של הבחור. ממש מנטור גרוע פרץ למרות קסמו הרב. היצע שירים מוגבל יש לבחור ונראה שאין ממש יד מכוונת, ניהול מוסיקלי אמיתי לתוכנית. חבל, כי בן גולן היה מועמד שלי לזכיה.
  אורי שכיב היה במקומו הפעם עם שיר שמתאים לו.

  2. שירי מיימון – מתחילה, לצערי, ללהג על יתר המידה. היציאה שלה אתמול על טומי ויאן – שהיו סוף סוף נפלאים ודי מושלמים – ממש עצבנה אותי, כמו היציאה שלה על הקרקוקליות בתוכנית הקודמת, עם 'מגדלור' הנפלא. לא מבין מה קורה איתה.

  3. אבישחר ג'קסון, פיוז'ן – אבישחר שוב אכזב ולדעתי היה צריך ללכת אתמול במקום בן גולן או האחיות. גם פיוז'ן היו גרועים בשיר גרוע במיוחד. לעזאזל מה קורה לבחירת השירים המזעזעת בתוכנית הזאת? אין אף אחד שם עם טעם טוב וידע נרחב כדי לעזור להרים את התוכנית? אין שם אף אחד למעלה שרואה ומסיק לקחים? מוזר מאד.

  4. עדן בן זקן, רוז – קצת צפויות, הופעה סבירה לכל היותר. עדן הייתה צרחנית הפעם. אבל היא טובה מספיק כדי להמשיך. רוז, לצערי, נגמר קצת הסוס. צפויה וקצת נדושה, זה כבר לא זה. אי אפשר לתת לה איזה שיר ג'אז רך נוסח בילי הולדיי? קצת נמאס מהבומבסטיות.

  5. רמי פורטיס – על זה נאמר: יותר מזל משכל. פורטיס, מאד לא טלוויזיוני, לא רהוט ודי לא יודע מה הוא עושה מביא קצת תכונה של שוק לתוכנית בעילגות שלו. הוא בהחלט איש חביב אבל ממש ממש לא מתאים לשידור טלוויזיוני, מאד מפריע, אפילו. אבל דווקא לו

 6. הכל מכוון רייטינג והפקה. לא בהכרח יכולות ואיכות. למתמודד ששר בעברית סיכוי גבוה לעוף. המנחה אמנם יפה אבל מעצבנת מאד. לא חכמה. לא רגישה. סתם מחשיבה את עצמה ומרשה לעצמה להפגין נוכחות מעבר לנדרש ולבחוש בכל כאילו כל הבמה שלה… נסיון של ההפקה לזרות אבק כוכבים בעינינו. עליק… ומי שבסוף רואה את התכנית ומצביע אלה פקצות בגיל ההתבגרות…

 7. ההדחה של בן גולן הייתה ט ע ו ת.
  זמר עם קול עוצמתי מגוון ונעים מוכשר בלי מניירות, עם יכולת לגעת בכל אחד ובכל סגנון.
  תחושה של פיספוס לתוכנית…(משה, איפה הייתה?)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות