ההופעות החיות הדחה כפולה

אקס פקטור ישראל

האחיות כרקוקלי ובן גולן בחוץ
4/5

בן גולן בחוץ. האחיות כרקוקלי בחוץ. הסיבה: במבחן ההופעה הבודדת –  הם נתנו את ההופעות הגרועות ביותר של הערב.
לא רק בהם האשמה. ההפקה של אקס פקטור החליטה, ששלב ההופעות החיות יהיה הצגה פומפוזית, כוריאוגרפיה, פירוטכניקה, בלגנים. סטייל אמריקה. האחיות כרקוקלי ללא הקלידים, שחיפשו גם הן את הצגה הגדולה מהחיים, נראו ונשמעו כמו שחקניות בתוך מחזמר עם מלמלות מפוארות. הן שכחו שכל מה שנדרש מהן הוא ביצוע מעולה של שיר. השיר שבחרו, "נוסעת בעקבות האהבה" של דני רובס, הלך לאיבוד. בסוף הערב הן התייפחו בצורה שאינה מתאימה למקצועניות.
גם בן גולן ניסה הצגה נוסח שלמה ארצי ב"כמו אז" של שלמה ארצי. הוא יצא מהקהל לביצוע בומבסטי לחוץ ומלא פוזות בעיבוד דראם נ' באס, שרק הזיק לו יותר מאשר הועיל. גם כאן השיר הלך לאיבוד.
הכל עניין של מידתיות: שאו הדאנס התאים לסגנון ריתם נ' בלוז  של אבישחר ג'קסון בגרסה שלו ל – Edge Of Glory של ליידי גאגא, שכלל אלמנטים של אלקטרוניקה ודאבסטפ.
תמר פרידמן חזרה לממדים נכונים, למקום ההתחלתי שלה, בביצוע "אם יש גן עדן" (מאת דורון מדלי, שיר של אייל גולן), וגם אם זה לא היה הביצוע הטוב ביותר שלה, היא הצליחה לנטרל את חוסר היכולת שלה לתפקד על במה.
להקת פיוז'ן מתחילה להיראות שכפול של אחת מלהקות הבנים המקצועיות המצליחות בחו"ל, הפעם בביצוע ל – Wrecking Ball של מיילי סיירוס. פורטיס טוען שהם "משובטים". משה פרץ רוצה שהם ישירו בעברית. אז ככה, בתוכנית הקודמת בגרסה שלהם ל – Some Nights של להקת "פאן", פיוז'ן הוכיחו שהם לא רק להקת בנים קונבנציונאלית.
באשר לעברית: למה לאלץ? חוקי התוכנית מאפשרים אנגלית, ואם הם נשמעים טוב באנגלית למה לחרב להם?  משה פרץ מאמין שרוז פוסטאנס יכולה לשיר בעברית את "אמא" שלו. אני הייתי אומר לו: אל תנסה להכשיל אותה. תן לה להיות רוז הגדולה ובאנגלית, ממש כמו שהיא שרה I Who Have Nothing, המוכר משירלי בייסי.
פרשנות מיוחדת: ענבל ביבי לקחה את "ניסים" של עברי לידר למקום מפתיע. היא עשתה מזה רוק מצועצע, עיקרה את השיר מעצבותו ומרצינותו. האם זו הכוונה בקאבר טוב? אני לא בטוח, אבל ביבי ורסטילית, מוכשרת, נולדה להיות כוכבת. ויכוחים: פורטיס לא הסכים עם השופטים שלצידו שהבחירה של "אני לא יכולה בלעדיך" (המוכר מדנה אינטרנשיונל) לעדן בן זקן הייתה שגויה. אז נכון – זה אינו שיר כזה מיוחד לשלבים האלה של התחרות, אבל עדן בן זקן הצליחה בכל זאת להעניק לו חיים חדשים.
שירי מימון שנאה את הבחירה של טומי ויאן ב"הגשר הישן" של רמי קלינשטיין. היא כינתה את הביצוע "יום הזיכרון" וטענה כמעט באובססיה שזה אינו הסגנון שלהם. אני הייתי ממליץ למימון להירגע ולהיות מעט יותר צנועה, שהרי במבחן רמת השופטים, המקצועיות של עברי לידר גבוהה משלה. טמפרמנט בלבד אינו מספיק, ומימון משתמשת הרבה בטמפרמנט במקום לומר דברי טעם.
אז ככה: טומי ויאן יכולים להרשות לעצמן לבחור שירים שקטים. ולידיעת פורטיס: רוקרים כבדים שרים בלדות שקטות. אמנות היא אמנות, ובמוסיקה אפשר לעשות אמנות בכל קצב וסגנון, במיוחד בתחרות בה נבחנים על ביצועים, והביצוע של טומי ויאן לשיר של קלינשטיין היה מעולה.
הערה למפיקי התוכנית: מישהו יכול להסביר לי מה עשה חיליק כהן, הפרובוקאטור הביזארי, בערב הזה? שוב רייטינג? עזבו אתכם. זו הייתה חתיכת בושה והשפלה לתוכנית. למה לרדת כל כך נמוך?

ממשיכים: אורי שכיב, טומי ויאן, תמר פרידמן, ענבל ביבי, רוז פוסטאנס, אבישחר ג'קסון,, פיוז'ן, עדן בן זקן. הדחות: האחיות כרקוקלי, בן גולן.

הפרק הבא: אבישחר ג'קסון מודח


גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות