בָּרֵךְ

יוני רועה מארח את שי המבר

מילים: רחל שפירא לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: יוני רועה
3.5/5

יוני רועה מבקש ברכות מהאל. רחל שפירא חתומה על מילות התפילה. היא מבקשת בשביל כולם. מי שרוצים עתיד טוב יותר, הורים מודאגים, מי שסובלים מבעיות נפשיות, גם הטרודים יום ולילה בעבודתם, כלה שנכנסת לחיים חדשים וגם מי שמוותרת על חיים בזוגיות. וגם – לאמן הכמה לרגע של הארה.
יוני רועה צירף את שי המבר (מ"בית ספר למוסיקה") לתפילה, אולי כדי להעניק צבע רך וטהור. המנגינה והקולות כמו מנוטרלים מזמן, נשמעים כפיוט מולחן של כל הזמנים, מושרים ע"י נעימי זמירות. העיבוד הוא לבוש אוריינטאלי שמעניק צבע הולם. יוני רועה מלודי, מתכוון, מזוכך. אין בעיה לפזם יחד איתו. אבל התחושה היא של נתיב מסורתי, אבל גם מנותק משהו, כאילו שב אל מקום בטוח מדי. באמנות, לפעמים האתגר והחידוש חזקים יותר מהבטוח והישן.

ברך את האדם הנושא את מבטו אל אופק, אופק אי שם / ברך את העולם הנוצץ לעומתו נוכח עז וקיים/ ברך את ההורים שכבר הבינו הדאגה בעורקיהם חלק מגופם / והגורים שרק השכימו ריח חלב נודפים.
מבין קרעי עבים ברך את קצות העשבים / עם משב הרוח הם קדים ורועדים / מצימאונם יגיע גשם / ואחר כך תבוא הקשת.
ואל תפסח על קצות העצבים החשופים / שאותם בלי הרף משייפים ומשייפים / פחד, תסכול וזעזוע,/ אימה ממה שלא ידוע, / תקווה לתיקון, געגוע.
ברך את השקועים בעמלם היומיומי בשקט רב העוצמה/ ברך את הכמהים לניצוץ הפתאומי בלחש ובתחינה./ ברך את הכלה המתרגשת את עתידה היא מפקידה ואת כל כולה / ומשאלה של מבקשת חדר אחד שלה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. toda le yoni al shir mushlam veyafe…baruch hashem ,shnei haomanim hameyuchadim haeilu;
    ..toda leyoni she-ifsher leshai lashir eeto…metzapim hamon ba'atid mishneihem…kmo shshai heigiva baavar, he lo sama lev meemah she ha 'bloggers' kotvim….

  2. toda le yoni al shir mushlam veyafe…baruch hashem ,shnei haomanim hameyuchadim haeilu;
    ..toda leyoni she-ifsher leshai lashir eeto…metzapim hamon ba'atid mishneihem…kmo shshai heigiva baavar, he lo sama lev meemah she ha 'bloggers' kotvim….

  3. אחרי כל השירים עם המילים הרדודות הגיע הזמן למשהו איכותי ונורמלידי נמאס מכל שיריי האהבה הטיפשיים. כל הכבוד לכם יוני ושי על השיר המופלא הזה. ממש ממש מרגש הכול יפה בשיר

  4. שילוב משגע . איזו קלאסיקה כמו כל השירים של יוני . הקצב שלהם איטי בתקשורת אבל בסופה של דרך הם הופכים לאבן דרך. תענוג צרוף של שיר. ברך אותנו בעוד כאלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות