"לוקח ת'זמן" – גיבורי הגיטרה מצדיעים לקלפטר

מרתון יצחק קלפטר - הערב השני

בית שטיינברג חולון
4/5

כשאומרים מרתון של אמנים, מתכוונים לערב הזה, הערב השני של המחווה של בית שטיינברג בחולון ליצחק קלפטר,  הפעם ללא הרכב מלווה. למעשה הצדעה כפולה – לקלפטר ולגיטרה. הם עלו בזה אחר זה/ זו. גיטריסט וזמרת, לעיתים גיטריסט וגיטריסט וגם סולו גיטרה. דרישת בסיס: גם הגיטרה חייבת לשיר. היא תחליף את ההרכב. לא משימה פשוטה לאלתר סולו גיטרה ללא הרכב על התפר שבין רוק, בלוז וג'אז.
אבל זו לא הייתה רק הגיטרה. שירים אחדים הניבו אינטרפרטציות מעניינות. במיוחד גרסת יהלי סובול ל"אולי צריך לתת לזה עוד זמן" המוכר מאריק איינשטיין. סובול העניק לשיר פרשנות אישית חדשה. אם מדברים על החבילה כולה – ביצוע קולי פלוס נגינת חשמלית – אני מכתיר את תמר אייזנמן, זו שעלתה אחרונה, לגיבורת הערב בשני השירים שהיא ביצעה – "היא כל כך יפה" ו"שביר". אייזנמן הטעינה את השירים במטעני רוק שלא שמענו בערב הזה, ניגנה כמו להקה של אדם אחד.
מיקה שדה ועוזי רמירז (גיטרה) נתנו פרשנות מיוחדת ל"סוף העונה" המוכר מגלי עטרי ע"י האטת קצב השיר, יעל לוי לא הזכירה את יעל לוי של פעם ב"בלדה לנאיבית" ו"אי ירוק בים", וטוב שהיה איתה הגיטריסט עמוס הדני.
את הצמד חיים רומנו וארז נץ אני אוהב לשמוע תמיד, הפעם בגרסה ל"העיירה שלי". גם יהודה קיסר הזכיר לנו שמדובר באגדת גיטרה, גיטריסט בעל סגנון ים תיכוני בלעדי בגרסתו ל"התמנון האיטר", אבל את פרס הגיטריסט של הערב אני מעניק לשלמה מזרחי, האחד והיחיד, שתמיד מצליח להמציא את עצמו מחדש – הפעם בגרסה מאוד אקספרימנטאלית ל"שיר אהבה בדואי" וגם ב"יו יה" עם דפנה ארמוני, שחברה אליו נפלא.
שורה תחתונה: הרבה נחת ליצחק קלפטר שישב באחת השורות האחרונות באולם. הייתי מעביר את הערב הזה לכמה היכלי תרבות עירוניים, ולא רק לתל-אביב. בינתיים, טוב שיש בית שטיינברג בחולון 🙂 

השתתפו: אדם בן אמיתי, איה כורם, ארז נץ, גבע אלון, דפנה ארמוני, חיים רומנו, יהודה קיסר, יהלי סובול, יעל לוי, מיקה שדה, עוזי רמירז, עמוס הדני, עמיר לב, פיטר רוט, רוני פיטרסון, שלמה מזרחי, תמר אייזנמן.
מפיק ומנהל אומנותי: חיים שמש.

צילום: מרגלית חרסונסקי

מרתון קלפטר  הערב הראשון  "דמיון חופשי"

וידיאו תמר אייזנמן – שביר

ארז נץ, חיים רומנו, יהודה קיסר ושלמה מזרחי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות