בום

הראל סקעת

מילים: ניר פייבל, מורן דוד לחן: מורן דוד עיבוד והפקה מוסיקלית: עידו אוחיון
4/5

אין בומים על קוליים בשירים של הראל סקעת, אבל הלב פועם בחוזקה. הוא מייצר בום-בום-בום תחושתי לכל אוהבי קולו הענוג והמתכוון. המילה "בום" נבחרה להוביל שיר על מצבי רוח ותסכול. לא בחירה מרטיטה, לא הולמת תרתי משמע. לא כל החיים זה "בומים". סערות טייפון. אבל "בום" הולך עכשיו טוב.
מה שרצה, מה שיצא, הזריחה שתבוא אחרי החשכה, מה שרואים משם, מה שמרגישים מפה. מה שיש, מה שמפחיד, מה שירגיע. ספת הפסיכולוג השגרתית.
אבל מה שעושה הרגש: תן לו לרוץ לפני השיר. סקעת הוא הנעים- דואב-נוגה הזה שישכנע, שמיתר ליבו משדר אמת למוצא פיו. סקעת הוא זמר הרגש הכי מוצלח של המיינסטרים-פופ המקומי בשנים האחרונות, יודע ללחוץ על הדוושה בתזמון הנכון, לטפס בקולו בטון מתכוון, להעניק למנגינה את מלוא עוצמת הרגש. זה ה"בום" שמגיע מהשיר הזה.

מדברים/ איך אומר זאת בלי לומר זאת/ בום,אין מכה רכה/ מעצורים השתחררו מהרגליים/ בום, דרך ארוכה
וגם אם דומע/ אשמר אומר בחיוך/ שאני בלב שלם יודע/ כמה שרציתי/ המציאות רצתה לי הפוך/ איך עכשיו מוצאים את התשובה
אני הולך/ נפקחות לי העיניים בום/ רואה בחשיכה/ אני הולך/ יודע שלאט אחרי הבום/ תאיר לי הזריחה
מספרים שמעכשיו/ בחיי אין שום סיבה לדאגה/ הם לא אומרים/ שיהיה כל כך קשה לקום/ בסוף ההצגה
וגם אם דומע/ אשמר אומר בחיוך/ שאני בלב שלם יודע/ כמה שרציתי המציאות רצתה לי הפוך/ ואיך עכשיו מוצאים את התשובה
אני הולך/ נפקחות לי העיניים בום / רואה בחשיכה/ אני הולך/ יודע שלאט אחרי הבום
תאיר לי הזריחה
לא מדברים/ מפחד שרק יבוא הבום/ מהמבוכה/ בסבלנות מחכה שרק יבוא הכלום/ ייתן לי מנוחה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

  1. למרות השם שפתאום מקבל רכות בשירה של סקעת השיר הזה הוא מהשירים הטובים שיצאו בשנה האחרונה מביא לידי שיא את היכולות הווקאליות של הראל סקעת יחד עם הרמוניה מוזיקלית.
    השאלה הנשאלת האם ייכנס לפלייליסט של גלגל"צ? האם ימשיכו שם עם שירים בינוניים ומטה שנשמעים כמו שיר אחד ארוך ויסלחו לי האחרים? נשמע מוזר שבשנים האחרונות אף שיר של הראל סקעת לא נמצא "ראוי" לפליילסט. צורם ומעלה תהיות מהי מטרתה של תחנה הממונת מכספי המיסים של אזרחים. האם גלגל"צ היא תחנת עורכי המוזיקה המנצלים את העובדה שלא צריכים להיות בתחרות מסחרית כדי לשרוד ומנהלים מונופול, או שמא התחנה היא תחנה לכל העם ולאזרחים.
    הפתרון – הפרטת גלגלצ כתחנת רדיו ויפה שעה אחת קודם.

  2. אין ספק שהשיר הזה מהוה הוכחה שהראל סקעת הוא הווקאליסט הטוב ביותר היום במדינה. וירטואוזיות בשירה ובהגשה. שיר מצויין המתאים ליכולותיו הייחודיות של הראל סקעת. הלוואי וירבה בשירים כאלו.

  3. הראל כששר במיוחד על הבמה נמצא במצב רגשי לא ב-100% אלא ב-150% לכן יש לו את היכולת לרגש, להתחבר לכל טקסט , לספר את הסיפור ולהעביר אותו לקהל , הראל יודע להגיש את השירים ואין זמר היום בארץ שעושה את זה טוב ממנו.

  4. "סקעת הוא זמר הרגש הכי מוצלח", זמר יש לבחון בעיקר בהופעות ואכן הראל הוא זמר רגש הכי מוצלח מסכימה לחלוטין , הראל יכול לקחת קלסיקות כמו בדידות ואהבה בת 20 ולשיר ולהתחבר ולחבר את הקהל ולעלות גם על המקור, הוא יכול לקחת גם שירים בינוניים כמו "כל הציפורים " ולתת להם עיבוד משגע ולשיר ברגש ולעשות מזה מאסטרפיס , זו הגדולה של הראל ולכן הקהל נוהר וממלא את כל הופעותיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות