לחם בגד

שלמה בר וריג'וייסר

מילים: שלמה בר יהושע סובול לחן: שלמה בר עיבוד: ריג'ויסר והברירה הטבעית
3/5

שלמה בר עובר לתחום האלקטרוניקה והרמיקסים. הכירו את Rejoicer, הלא הוא הדי ג'יי והרמיקסר יובל חבקין, ממייסדי לייבל הביטים Raw Tapes. ליבו של של בר נמצא במזרח, אבל הוא חי במערב. רוחות הסאונד החזקות המנשבות אינן פוסחות עליו, והתוצאה היא המפגש הזה, שהגיעו בשנה שעברה לפסטיבל "אינדינגב".
בר ניסה לחדש את "לחם בגד", שיר חברתי מהימים ששיתף פעולה עם יהושע סובול בהצגה החברתית "קריזה", שהועלתה בתיאטרון חיפה בשנות השבעים. השיר עוסק במציאות שלא חלפה מן העולם – חיסרון הדברים הבסיסיים אצל חלקים גדולים בציבור – לחם, בגד, פת, לבוש, קורת גג.
האקזוטיקה והמחאה החברתית פוגשים את ההפקה העכשווית. שני תדרים שנעו עד עכשיו במקביל, מנסים לייצר תדר חדש.  לזכותו של שלמה בר ייאמר, כי הוא אינו מתקבע בד' אמות המוסיקה שלו. לזכותו של ריג'וייסר – האתגר לנסות לחבור ליוצרים , שהקשר בינו ובינם הוא כמרחק מזרח ממערב. הרצון אכן טוב, אבל התוצאה מאכזבת – אינה מבשרת על אינטראקציה מסעירה אלא על שעטנז דיאטתי. היפה אצל שלמה בר שהוא לוקח לעצמו את מרחב הזמן והאלתור. הגרסה החדשה קצרה מהמקורית, וחסרה את העושר,המהות העממית האותנטית וההתלהבות שהייתה בשיר באלבום "חוט שזור". (השוואה למטה)

אללה אללה על חובז
אללה אללה על לובש
אללה אללה על זית
אללה אללה על בית
אללה אללה על זן
על הלחם
על הלבוש
על שמן זית
על הבית
על היופי

לחם בגד
פת לבוש
קורת גג

*** הופעה של השנים: יום רביעי ה-12.2, פסאז' תל אביב, 22:00. תקלוט של RADIO TRIP
צילום שחור לבן: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות