ההופעה

גוגול בורדלו

פסטיבל רוקנרולר
4/5

אם הייתה בריכה בבלומפילד, יוגין הוץ' היה קופץ ראש עם המיקרופון. גם מבקר מוסיקה לא יכול לכתוב בצורה מפוכחת על הגוגול בורדלו. רצוי לשתות משהו לפני. בטוח שיוג'ין הוץ' מגיע מתודלק. הוא גם שופך בקבוק יין על גופו העירום. בלי הסופה המשתוללת על הבמה – הגוגול בורדלו לא שווים שומדבר. חתונה צוענית  – קטן עליהם. זוהי גם חגיגת סגנונות וז'אנרים, למעשה – ג'יפסי פאנק עם כל דבר כולל נגן האקורדיון במעין מדים של צה"ל וגם נגן הויולה.
טורפים את כל הקלפים. פאנק דאב וקברט נפגשים על הבמה ומצטרפים לבלגן טירופי עם הכאילו אנרכיזם הזה. הוולגריות האתנית הזו שפתאום מאחדת עולם. מסיבת ריקודים, שהיא כור היתוך חסר רסן כולל שחקני חיזוק – אליזבט סאן מהונק קונג (כלי הקשה, ריקוד,שירה), ופדרו ארזו הנציג הדרום אמריקני.
בביקורות תקראו "מוסיקת מהגרים מוטרפת" או "פאנק צועני שאינו לוקח שבויים". הקהל רוצה שיוג'ין הוץ' וחבורתו ייקחו אותו בשבי, יקפיצו אותו עד סוף החתונה – רוק פאנק פארטי במופע תיאטרלי בלעדי.
מי שלא קרא את תקציר הפרקים הקודמים – בבקשה: למה "גוגול"? ע"ש הסופר ניקולאי גוגול, אחד המשפיעים הגדולים על הספרות הרוסית והאוקראינית. הוא שנתן פוש לספרות אוקראינית בתוך החברה הרוסית, מה שהלהקה התכוונה לעשות עם התמהיל הצועני-מזרח אירופאי שלהם, כשמדובר בקהל המערבי. "בורדלו" מתייחס למועדון חברים אקסקלוסיבי באיטלקית. איגי פופ אוקראיני משופם. שנת הקמה: 1999. אז קראו לו  DJ Hütz. או בשמו המלא: Eugene Hütz יוג'ין הוץ. 15 שנים עם הבורדלו. קטר שלא מפסיק לדהור ולדרוס הכל בדרך. המוסיקה פאנקיית עם כל ההשפעות הרוסיות האלה פולשת גם לתחום הדיסקו פלמנקו והמוסיקה הים-תיכונית.
Hutz ממשיך להציג עולם של אנדרדוג בתחושה של אפוקליפסה עכשיו עם אוריינטציה לנפץ את המערכת. לא תכני הטראש הם שמביאים את ההשראה, כשבאים לפארטי של גוגול בורדלו. מי שהולך על השתוללות והתפרעות במסגרת הגל ששוטף את העולם, יקבל אחלה punk rock gypsy Balkan band. או במילים פשוטות: הנוסחה עובדת, ואין סיכוי שהם ישנו משהו לטובת לירי רגוע. הומור, צעקות, אנרגיות קדמוניות, סקה, ג'יפסי Punk, ראפ, רוק. מוסיקה דרום אמריקאית בסלאבית מזרחית.
מה שאומר, שומדבר חדש בהשוואה לשתי הפעמים הקודמות שלהם בישראל. להקת רחוב ג'יפסי פאנקית עם סולן צעקני, מצועצע, ראוותני, כריזמטי. מסית קהל. כאילו אין לו מה להפסיד, כאילו זוהי ההצגה האחרונה של חייו.

צילום: מרגלית חרסונסקי

   גוגול בורדלו בפעולה בבלומפילד

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות