הופעת השקה

אופליינס Offlines גיא מינטוס וינון מועלם

בית היוצר ת"א
4/5

נפלאות דרכי המוסיקה. מובילות לבלתי צפוי, מתחילות מתהיה-טעיה וניסוי. מה מחבר בין איש כלי הקשה ונגן עוד המתגורר ב-12 השנים האחרונות בתורכיה, ובין פסנתרן ג'אז צעיר, הלומד בניו יורק?
כדי לקבל תשובות, התכנסנו בצהרי שישי בבית היוצר בנמל ת"א. הצמד קרא לעצמו Offlines. ינון מועלם הוא איש ההקשה ונגן העוד. פסנתרן הג'אז הוא גיא מינטוס (22) . מה שהתחיל כטלפון למפגש בבית קפה באיסטנבול, צמח לסקרנות של שני מוסיקאים שמחפשים זה אצל זה רעיונות לשת"פ של ממש.
הדיסק מכיל 4 קטעים המציגים את תוצאות החיבור. מה זה? דואט אתנו-ג'אז באוריינטציה של אל תגביל את חושיך היצירתיים. אכן: אין גבולות. נפגשים באמצע הדרך בין איסטנבול וניו-יורק. ה – Offlines הוא גשר, שנבנה בין סגנונות שונים, גם דורות (גילאים) שונים. לא חייבים להגדיר את המרקם המוסיקלי שנוצר. הוא מלודי, פיוז'ני ואלתורי, מתבסס הרבה על אינטואיציות של מוסיקאים נפלאים, על תדלוק הדדי מפרה. יוצאים מה – Off lines כדי להגיע לאון-ליין, שהוא מסע של שיתוף מוסיקלי במטרה להגיע לעולם. להיות חלק ממוסיקת העולם, שאינה מגבילה מבחינה סגנונית.
במופע בבית היוצר הם הרחיבו גבולות, מעבר למהות הפרויקט שלהם, שיתפו את נגן החליל יוסי ארנהיים, את הסקסופוניסט עמיקם קימלמן, את הזמרת עדן הולן ואת הרקדנית מור גפן. 

אופליינס הם גיא מינטוס: פסנתר, ינון מועלם : כלי הקשה, עוד, שירה. מוזיקאים אורחים: יוסי ארנהיים:חליל, עמיקם קימלמן: סקסופון, עדן הולן: שירה מור גפן: ריקוד

צילום: מרגלית חרסונסקי

וידיאו 1: Walking Fragility

             Five Steps Up ו – Offlines

Offlines – Guy Mintus Yinon Muallem

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. אתה אף פעם לא משעמם, אדון חרסונסקי. תמיד אפשר ללמוד מכתביך ומביקורותיך. גם העריכה הגרפית שובה לב. בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות