קוג'ו רוני ואנטואן רוני

המתופף של אביו

בפסטיבל ג'אז בים האדום 2014
4/5

אז נכון שילדים ובעלי חיים גונבים את ההצגה, אבל כשמדובר בג'אז, הסיפור מסקרן במיוחד, ונראה שלא מדובר כאן בפעלול לקידום מכירות. אצל הסקסופוניסט האמריקאי אנטואן רוני הכל נשאר במשפחה. הוא מנגן גם עם אחיו הגדול ממנו בשלוש שנים, החצוצרן וואלאס רוני, וגם עם בנו הצעיר, קוג'ו רוני בן העשר, שמדהים את העולם בשליטתו במערכת התופים. אז ממש עכשיו, ביום הרביעי של פסטיבל ג'אז בים האדום באולם "פיאמנטה" בין המכולות, קיבלנו עדות, שהילד הוא ילד והפלא הוא פלא. קוג'ו – מקצוען. שום פסטיבל ג'אז בעולם לא היה לוקח את הרביעייה של אביו רק משום שמדובר בגימיק.
רוני בן ה-51, מנגן סקסופון טנור סקסופון סופרן וקלרינט, מלחין המבקש לשבור גבולות פוליטיים, רוחניים ומטפיזיים, ומאחוריו חמישה אלבומים כמוביל הרכב. הוא נוסע ומקליט באזורי הילידיים של אפריקה.
קוג'ו רוני, בנו, בילה את ימיו כתינוק על רצפת סטודיו המחול שבו מלמדת אמו הרקדנית והכוריאוגרפית, וישב צמוד למתופפים. הוא השתמש במקלות אכילה כמקלות התיפוף הקטנים הראשונים שלו, קיבל את סט התופים הראשון בגיל שנתיים,  ועד גיל ארבע כבר הבין איך מנגנים ג'אז, והחל לנגן בביטחון עם הרכבי ג'אז. בגיל שמונה יצא לסיבוב ראשון באירופה ובחודש מרץ האחרון הופיע המתופף בן העשר עם אל פוסטר בווילג' ונגארד בניו יורק. הגאווה המשפחתית הגיעה לאילת. אבא אנטואן כל כך בטוח שהכל בסדר, שהוא אפילו אינו מסובב את גבו, אבל הוא יודע לתת לו חיבוק חם ברגע הנכון.

רביעיית אנטואן רוני פסטיבל ג'אז בים האדום

אנטואן רוני סקסופון, קוג'ו רוני תופים, וויליאם "ספייסמן" פטרסון גיטרה, ראשאן קרטר בס אורח: אלי דג'יברי

צילום: מרגלית חרסונסקי


     אלי דג'יברי מתארח

Antoine Roney Quartet

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות