עשרים אלף איש

אריאל הורוביץ

על שון כרמלי ז"ל
4/5

שיר כזה לא היה נכתב בנסיבות רגילות. הוא נכתב בפרץ רגש ספונטני נוכח אירוע נדיר, שלא יכול להתרחש בימים רגילים. אריאל הורוביץ הצטרף לאלפי האוהדים שהלכו אחרי החייל הבודד, סמל ראשון שון כרמלי בן ה-21, שנהרג ברצועת עזה במהלך מבצע "צוק איתן".
הורוביץ לא התאמץ להיות "משורר" או להפעיל את כישוריו הפואטיים כיוצר. הוא כתב את מראה עיניו, שפגש את תחושת ליבו מתוך הזדהות מוחלטת עם הסיטואציה המדהימה. פשוט והכי ישיר.
רק בנסיבות טראגיות ימצא עצמו חייל בודד בראש מסע הלוויה של אלפים. הורוביץ אפילו לא נתן דעתו על כך, שלחייל בודד אחר, שאין לו תמיכה של קבוצת כדורגל, לא היו מגיעים עשרים אלף איש. הוא נפעם עד התרגשות, והתרגשות אינה מתכתבת עם רציונל. עם זאת, הוא לא הפך אותה למלודרמה.
אז גם אם זו אינה פסגת יצירתו,  הורוביץ שר את אשר על ליבו, תחושה שיצרה מנגינה וטון נוגה מאופק בליווי אקוסטי של יניב דדון. זה שיר מספד, שהורוביץ רצה לשיר ליד קברו של שון מול עשרים אלף איש. גם הוא, גם הם הצטרפו לגיבורים שלו.

עשרים אלף איש ואתה הראשון/ עשרים אלף איש אחריך שון/
צועדים בשקט עם פרחים/ שתי אחיות – עשרים אלף אחים
אוהדי הכדורגל שהגיעו עם הצעיפים של הקבוצה/ ובחורה עם דגל/ שלא ברור למה הי כל כך בוכה/ בלי להכיר אותך
עשרים אלף איש ואתה הראשון/ עשרים אלף איש אחריך שון/ צועדים בשקט עם פרחים/ שתי אחיות עשרים אלף אחים/ באו לומר תודה ולהיפרד/ להגיד שאין דבר כזה חייל בודד/ וגם עם לא ישכון לבדו/ כל עוד ישנם בטקסס, בחיפה בגוש עציון/ אנשים כמוך שון

עשרים אלף איש ואתה הראשון/ עשרים אלף איש אחריך שון/ צועדים בשקט עם פרחים/ שתי אחיות עשרים אלף אחים/ העושה שלום במרומיו/ הוא יעשה שלום עלינו/ עם בוא הסתיו שלא תזכה לראות כבר שון/ לכן הגיעו עד הנה מזקן ועד קטון/ מחיה , מגוש עציון
עשרים אלף איש/ ואתה ראשון/ עשרים אלף איש אחריך שון/ צועדים בשקט עם פרחים/ שתי אחיות עשרים אלף אחים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות