האם אתם שוב?

דניאל ודנה

על מדורי הרכילות
0/5

מודה באשמה: האתר שאתם נמצאים בו עכשיו חסר מדור רכילות. ניסו לא פעם לשכנע אותי. חבל לך על הזמן: אין היום אתר, שאינו עוסק בדיווחים על אהבותיהם-נישואיהם-גירושיהם ושאר סיפוריהם של אנשים מפורסמים. כאילו שלא ידעתי. אבל אומר מיד בלי להתחסד: רכילות מוכרת, אבל אותי היא משעממת, ולעיתים מעצבנת.
את המציאות הזו לא נשנה: העובדה שאדם הוא סלב – גורמת לעיתונאים להציץ לו מתחת לחריץ הדלת. עדיף להיות זבוב על קירו. אבל מתי רכילות עולה את עצבי? כשמראיין מנסה "לגרד" סיפור- שמועה, למרות שאין לזה שום בסיס.
השבוע נתקלתי בראיון שעשה שגיא בן נון באתר "וואלה!" (8.8) עם דניאל סלומון ודנה עדיני לקראת שידור חי של ההופעה שלהם באתר. מוסיקה? הראיון נפתח ב: " דניאל הוא אקס של דנה (עדיני). דניאל כיום חבר של דינה (סנדרסון). דינה היא הבת של דני סנדרסון".
הראיון הסתיים בשאלה של המראיין אפרופו הקאבר ל"שוב", שהם מבצעים – האם אחרי הפרידה שלהם היה רגע שהם אמרו זה לזו: "תן לי דקה להתרגל אליך שוב"?
אתם מבינים? המראיין יודע שהשניים כבר אינם זוג כבעבר, וששיתוף הפעולה ביניהם הוא מוסיקלי בלבד, שדניאל סלומון נמצא בזוגיות, אבל הוא מנסה לגרד סיפור אהבה-בגידה חדש בין שניהם. גם כאשר המראיין קיבל תשובה שלילית, המשיך באותו קונטקסט – אולי כדי בכל זאת להוציא משהו רכילותי, שיאשש את סיפור הזוגיות: "האם יש לכם מריבות על הבמה, שמזכירות מריבות שלכם כבני זוג בעבר?"
ואחרי שלא השיג את מבוקשו, חזר לשאלה עליה כבר קיבל תשובה שלילית:
"דניאל, בראיון זוגי לעיתונאי דני ספקטור מ"ידיעות אחרונות", אמרת שאם שואלים אותך אם דנה ואתה חזרתם אחד לשני, אתה לא מכחיש ונהנה להשאיר את הספק אצל השואל. איך חשה דינה חברתך מכך שאינך מכחיש שדנה ואתה חזרתם לקשר רומנטי?"
דניאל סלומון לא התפרץ בזעם על הניסיון להכניס לו את השאלה בדלת אחורית. הוא ענה בנימוס: " בתקופה שדנה ואני חזרנו לעבוד ביחד, נשאלתי על כך כל כך הרבה פעמים, שבסוף כבר התייאשתי מלהסביר, ופשוט אמרתי: טוב, אני לא אענה. פשוט נמאס לי להסביר את זה. אני כבר לא יכול לומר לא. כי אז אנשים מתחילים להיכנס עוד יותר. ברגע שאתה אומר 'לא', הם אומרים: 'אבל אתם אוהבים, נכון?'. אוקיי, בסדר, מה שאתה רוצה, איך שאתה מעדיף, תן לי לחיות. אני לא מכחיש רק בקטע של תניחו לי."
צודק. תניחו לו-להם. תפסיקו לגרד סיפורים שלא היו ולא נבראו, תפסיקו לנפח שמועות. זה ללא מעניין, זה אפילו משעמם, גם אם זה לא בלוף. זה סתם. שאלתם למה אין כאן מדור רכילות?

דניאל סלומון דנה עדיני: לשיר איתך – ההופעה


*** מה קשור – שמועות
"מה קשור"
שרים על רכילות במגזיני הבידור. מה יום מיומיים? כלום. על שמועה מרימים טלפון לסלב לשאול מה האמת. מי עזב, מי נפרד, והאם הם כבר לא. מה יש לעשות עם זה?
ציון ברוך בקולו הגבוה בטון קצת נוגה פותח שיר שנישא על מקצב רגאיי תוסס מידטמפו בעיבוד גרוב-פאנקי רקיד. לא משהו שקשור לסטנדאפ, לא דוקרני, אפילו לא עוקצני וגם לא הכי משעשע, ואולי לזה בדיוק התכוונו המשוררים – רכילות היא לעיתים עקומה ומעוותת, בגלל הצורך האובססיבי של העיתון/ אתר לספק דברי רכיל ושמועות למעלעל בדפיו, ככה שאין מקום לצהלות. זוהי התובנה. האזינו לשיר (מילים ולחן: אסי ישראלוף וציון ברוך)

"אנשים זורקים שמות אנשים שורקים / אנשים גם שוכחים שמדובר בעיתונים
קורא בעיתון שאני עם ההיא / אז איך יכול להיות שישנתי לבדי / מטלפנת בפנאי פלוס היא אומרת / שיש שמועה על סרט ואם בא לי להגיב / אז תגיד, מי עזב את מי / מי נפרד ממי אני שואל תגיד, תגיד
שואלים אותי ברחוב אם יש בי קצת כעס / שההיא הדוגמנית התתחנה אז עם שארס / תגיד ההוא וההיא באמת כבר לא ביחד? / אתה יודע אתה יודע אתה קרוב לצלחת
מטלפנת לרייטינג היא אומרת / שיש שמועה אחרת / ואם בא לי להגיב / אז תגיד / מי עזב את מי?
מי נפרד ממי? / אני שואל תגיד תגיד אז תגיד / מי עזב את מי? / מי נפרד ממי? / אני שואל תגיד תגיד
מטלפנת בפנאי פלוס היא אומרת / שיש שמועה על סרט ואם בא לי להגיב / אז תגיד, מי עזב את מי / מי נפרד ממי אני שואל תגיד, תגיד / אז תגיד / מי עזב את מי / מי נפרד ממי / אני שואל תגיד תגיד / יושב בבית הטלפון מצלצל / הלו? איז איט מי יו לוקין פור.


וידיאו: "את חייכת"

   

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות