מועדון זאפה ת"א

שירי מימון ההופעה

3/5

תפרו לשירי מיימון שמלה חבל-על-הזמן. בטוח שלא היא תכננה את המחשוף. לפי דבריה ב"ערב טוב" אחרי השיר השני, אפשר אולי להבין את פשרו (של המחשוף). שירי מספרת על הלחשושים מאחורי גבה באשר לגובהה האמיתי. והנה, היא מאשרת, לשמחת המלחששים: אני רק מטר וחצי ועוד שלושה ס"מ.
אוקיי. במצב כזה, צריכים להגביה, לעשות אותה יותר אישה. ואם כבר – אז עד הסוף. הפתרון: עקבים + שמלה מפוארת + מחשוף.
האמת: את מי זה מעניין. טוב היתה עושה אילו חסכה מאיתנו את "דברי הקישור" האלה. זה יוצא מאולץ. שתשיר. שלא תנסה לבדר.
כשמדובר בשירה, גם כאן, חוסר הבגרות האומנותית ניכר במהלך הערב: הרגש רץ לפני הזמרת, הורג לפעמים את הטקסטים. הקו של "כוכב נולד", הוא – כמה לא מפתיע – קו המחשבה של רבים ממחברי השירים שלה.
תפרו לה שירים לפי מידות, גם כאן בניסיון "להגביה" אותה. בשירים אחדים היא נשמעה לי זמרת קונפקציה, אתגר לכותבים ומפיקים שרצו לעשות אותה גדולה יותר ממה שהיא, אבל עשו ממנה מתערטלת רגש שיכולה להפוך גם דף ממדריך הטלפון לשיר אמוציונאלי.
מיימון לפעמים יותר צועקת-מחצינה רגש. זמרת צריכה לדעת לשיר מבפנים, לא לרוץ לפני השיר, לא להפוך את המילים לדרמה שאין מאחוריה אלא גבב של מילות אהבה. מיימון לא שכנעה אותי שזה בעצמותיה.

מצד שני, היא כבר בתוך המקצוענות. בחרה לעצמה נתיב פופ מיינסטרימי ברור. היא יודעת לעבור מהילוך שלישי לחמישי, אבל הייתה לי הרגשה שיש בביצועים יותר טכניקה ופחות שירה שבאה מתוך הזדהות עם נושאי השירים, מה שגרם לה לפעמים יותר לצעוק ופחות לשיר.
את "עד שתבין אותי" היא עושה דרמה על לא דרמה, שרה ב"כוחניות שחורה", למרות שהטקסט נשמע סינתטי ומופרך. וזוהי טכניקה. גם בקאבר שלה ל-Stop הלהיט של סם בראון הוא מבחן שיקבל 10 ב"כוכב נולד".
ב"כמה פעמים" מבקשת שירי "תן לי עוד סיבה ללכת, עוד סיבה לנשום". הטקסט די מחונטרש. מצד אחר היא מסתפקת במה שיש לה, מצד אחר היא מחפשת סיבה לנשום. מה היא רוצה? בדיסק זה נשמע אפילו טוב יותר בעיבוד ה-Soul של מומי לוי. בסך הכול – למרות הטקסט, זה להיט מלוטש, ממוסחר היטב.

את "אהבה קטנה" היא שרה פעמים על הפתיחה ובסיום. אהבתי יותר את הביצוע השני. פתאום מתברר שאפשר לשיר יותר מבוקר, בלי מניירות דרמטיות.הביצוע בהדרנים כבר אמר דברים טובים על יכולותיה כזמרת בוגרת יותר.
אז אם עם המטר חמישים ושלושה סנטמיטר שלה, אין מה לעשות, כאן, בבחירה של שירים, בתחום הביצוע, הוא יכולה להגיע גבוה יותר, וככול שתתרחק מכוכב נולד – כן היא תוכל להרים את רף האיכות בעוד כמה סנטימטר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

 1. גולת הכותרת אינה מחשופה/לבושה של מימון, אלא הדובדבן שבקצפת, הוא השירים, הביצועים המרהיבים, העיבודים המעניינים לשיריה (שאגב, כבר לא בז'אנר הפופ כלל וכלל!!! העיבודים נלקחו לכיוון הרגיי, רוק קליל ועוד מגוון רב של ז'אנרים), ההופעה – שירי היא פרפורמרית אדירה, וכמובן – קולה המשגע שמרטיט את הלב בכל הזדמנות. אני ממליץ על ההופעה, למרות שתמיד ניתן לשפר, ולכן גם חלקה הקטן מהביקורת שנכתבה היא נכונה, אך היא רק בתחילת דרכה. בהצלחה

 2. אחלמה,
  זה מעניין שמכל מה שכתבתי נתפסת דווקא למילה "נחמד". מה שבאתי להגיד, בין אם הבנת ובין אם לא – זה ששירי מימון לא יכולה לעלות על במה, בהופעה פרטית משלה, ולשיר לשיר לשיר לשיר ורק לשיר, בלי שיהיה שום "שבירת דיסטנס" מה שנקרא עם הקהל.
  אף אומן לא עושה את זה. היא סיפרה סיפורים מצחיקים שהעבירו את המסר שהיא רצתה להעביר, ושיתפה אותנו בחיים שלה, במה שעבר עליה, בבחינות ללהקה צבאית וכו'. אני לא אומר שגולת הכותרת בהופעה היא הסיפורים של שירי. אך גולת הכותרת היא לא המחשוף/הלבוש של

 3. איתי, המלה נחמד לא יכולה להוות מדד של בקורת, גם אתה לא היית רוצה ליגדירו אותך כ "נחמד"…זה סתמי ולא מספק, אבל נסה הלאה, אולי בפעם הבאה נסכים יותר.

 4. אני מסכימה עם איתי מזל שיש אנשים כמוך.
  אני קראתי את הכתבה והתפלאתי יצא לי לראות כמה הופעות שלה ונהנתי מאוד
  אני חושבת שהיא אחת הזמרות הטובות ביותר בארץ
  איזה אחת היא הזמרת הטובה ביותר בארץ.
  היא שרה מהלב יש לה יכולות ווקאליות מדהימות ואם היא מדברת בין שיר לשיר מה חשבת שזה רק לשיר וללכת הביתה צריך קצת לדבר לעשות כיף להקהל
  שיכיר טיפה יותר.
  לדעתי היא מופיעה מדהים ,היא שרה מדהים והיא כן מרגשת בשירים שלה !

 5. לא מסכים עם מה שנכתב.
  שירי מימון היא הזמרת המוצלחת ביותר שראתה אדמת ארצנו. אני בן 23 והייתי נוכח בהופעה עליה נכתבה הכתבה. קטעי הקישור בהופעה נחמדים מאוד, שירי משתפת את הקהל במה שעבר עליה במהלך חיה. הקול שלה עצמתי כל כך ואותי היא שכנעה, לדעתי היא מתכוונת לכל מילה ואף מעבר לזה. היופי שבהופעה הוא שהכל אמיתי וכן. אין שום מסכות, שירי לא מנסה להיות מישהי שהיא לא, היא עצמה. נהניתי מאוד בהופעה, ואני דובק בדעה ששירי מימון היא הזמרת הטובה ביותר בארצנו, והיא מתקרבת לרמתן של הדיוות הגדולות בעולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות