"מדפים"

בית הבובות

נענע
3/5
הרכב: אמיר אטיאס – שיר, גיטרה קלאסית, איתי שיף – שירה, גיטרה אקוסטית, נתן סלומון – גיטרה קלאסית, גיטרה אקוסטית, גיטרה חשמלית, אקוסטית 12 מיתרים, מנדולינה, מפוחית וקולוץ עיבודים והפקה מוסיקלית – נתן סלומון.
 
מה שעושה זיכרון ישן, גם כשנדמה שהשחר לא יפציע לעולם. אמיר אטיאס כתב על מומנט של הזיות שמוביל לזה. המוסיקה – פולק רוק פשוט מבחינת המבנה המוסיקלי. שילוב יפה של גיטרות אקוסטיות וחשמליות.
גם העיבוד של השיר השני "עומד מול הראי" לקלידים ולחצוצרה (אברהם פלדר) יפה בפשטותו. פחות מרשים הביצוע הלא משוייף. כאן פרץ המחשבות – מוביל לגיבוב של מילים שמנסות לומר משהו על מצב נפשי ויצירה. ושוב מנסה הכותב אמיר אטיאס בעזרת איתי שיף לפלס לעצמו נתיב בין ההזוי למציאותי. היומרה נובעת מהסרבול.
"ושוב אני נפגש עם רגע של בדידות/ מרגיש בכול הכוח מהי תמימות" ו"כולנו נפגשים עם אותם הריגושים בבית הבובות". נו, טוב תחושות הביאוס והתסכול הבוסריות שמנסה אמיר אטיאס להעביר – לא עברו אלי. העיבוד המורכב ב"בית הבובות" מגמד את הביצוע הקולי.
 
מרשים העיבוד האקוסטי הפלמנקואי-לטיני ל"מי אם לא אני". העיבוד הוא כזה ג’יפסי קינג עם מעברים מטאליים בגיטרות, אבל הטקסט כמעט רוצח את השיר. היא ששכחה אותן בן קגע, והוא שלא יכול לישון בלעדיה.
גם ב"הציורים של יובל" קיים פער בין איכות השיר (לחן, טקסט) והביצוע הקולי לעיבווד המרשים לכלי מיתר.
 
בשלב מסויים הדראמה של "בית הבובות", בשירה הגבוהה והלא מהוקצעת של אמיר אטיאס ממש נעצרה אצלי באזור השמע ולא המשיכה לחלחל.
"בית הבובות", הראתה שהמבקרים הם מבקרים והקהל הוא קהל, ועובדה – מבחינת מכירות הם בטופ. להגיד לכם שיש לי הסבר לזה? ממש לא.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. לא מסכימה איתך.
    אני חושבת שבית הבובות הם אחלה להקה, ויש להם שירים מקסימים.
    אני גם לא מסכימה עם זה שהשירה של אמיר לא מקצועית. אני חושבת שהוא זמר מצוין, כותב נפלא ובן אדם מקסים- בית הבובות הופיעו בכפר סבא לא מזמן ואחרי ההופעה (שהייתה פשוט אדירה) פגשתי את אמיר, שלמרות שהייתה לו עוד הופעה אחרי ההופעה בכפר סבא הוא נשאר לדבר איתנו קצת ולחתום לנו.
    בהופעה עצמה רואים שאמיר שר באמת- מהלב. במשך כל ההופעה אפשר לראות שהוא פשוט נהנה- הוא רוקד ומשתולל על הבמה ופשוט גורם לכל שיר להיראות טוב יותר מהשיר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות