פס קול הסרט

מישהו לרוץ איתו

הד-ארצי
4/5

הפסקול עושה חשק לראות את הסרט. אקוסטית מלווה את הטון הרך והמתגעגע של דניאל סלומון ברצועה הראשונה. "מישהו להיות איתו ביחד" ("מישהו לרוץ איתו"), שר דניאל סלומון. הקול של סלומון והעיבוד מייצרים אווירה חורפית יפה. ופתאום מעבר לחשמליות דיסטורשניות. באמצע השיר השקט. הנה דוגמא איך להפוך בלדת מיינסטירימית אקוסטית שקטה לבלדת רוק טעונת דציבלים.

ואז מגיעות גירסאות הכיסוי של בר בלפר, השחקנית הראשית בסרטו של עודד דוידוף. לא בדיוק זמרת של "כוכב נולד" אבל מבצעת ייחודית, אינטליגנטית. מתחילה עם "ימי ראשית הקיץ" של רוטבליט את קראוס, המוכר מהביצוע של ג'וזי כץ. טון רך. ביצוע קצת פלאטי, שאולי תואם איזו אווירה שקיימת בסרט. משהו שיש בו תחושת געגועים נעימה.
את "הנה באה השמש" של ג'ורג' הריסון, בלפר שרה בעיבוד Folk. יש משהו ראשוני ויפה בביצוע הזה. ההפקה והעיבוד הם של פיטר רוט ואודי אניס. ברוח פריחת הפרחים בגריניץ' וילאג' בסוף השישים.
ל"שלג צח" של "משינה" (שלומי ברכה) עושה בלפר בגרסת רוק גראנג'ית משהו – לצלא ספק חידוש מרתק לשיר הזה. (עיבוד: פיטר רוט, אודי אניס, טל מטמור)

בלפר מתאימה עצמה לקצב הבוסה שפיטר רוט ואודי הניס בחרו לעבד את "שוב" של שמוליק קראוס. יצאה גרסה מלבבת. סופט אנד איזי ומאוד מפנק את האוזן. לא קול גדול, אבל צבע קולי שעושה את הקאבר הזה למחניף.
עוד קאבר, שאין לי מושג לה הוא נבחר – "האיש שראה הכל" של רוקפור (אלי לולאי, דני רכט) עיבוד פולק-רוק, עם קישוט של מפוחית. בסדר.
ל"שיר ללא שם" של שלום חנוך ("כי שירי הוא עלה ברוח, הנידף השכוח") היא מעניקה אינטרפרטציה מהורהרת יפה. הפקה טריפ הופית משיבה רוח חמה וחדשה בשיר הזה. (דגימת סאונד למטה)

רן שם טוב מ"איזבו" ששותף לכתיבת פסהקול של הסרט – מציע שיר ברוח פופסיקסטיז – Be My Baby. למה זה פה?

ה"טרנזיט" האינסטרומנטלי שלו – הוא חלק מהנאראטיב של הסרט. הזוי. מסתורי. מוסיקה סינמטית ייחודית. מערב ומזרח נשזרים. Take Away – לגיטרה חשמלית הוא עוד חוליה מלודית יפה בסיפור המוסיקלי של הסרט מאת רן שם טוב. והוא בעצמו מבצע סטייל ניו-ווייב אישי אפלולי את שירו I'm on The Run משהו שהזכיר לי את פיטר מרפי ען מעבר יפה לקצב וקול נשי שמקשט.  דיסק שהוא לא רק פסקול.

בר בלפר – שירים מתוך "מישהו לרוץ איתו"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות