אמן

דניאל זמיר

התו השמיני
5/5

דניאל זמיר: סקסופון סופרן וקולות, עומרי מור – פסנתר, עומר אביטל – בס, דניאל פרידמן – תופים. אורח: אבישי כהן – חצוצרה


מזמן לא התלהבתי, רקדתי, גם שרתי ככה בהקשבה לאלבום ג'אז. לקט של קטעים שכבר הוקלטו והקלטות חדשות של המוסיקאי והסקסופוניסט שעשה את החיבור המרתק ביותר שיצא מגבולות ישראל בין ג'אז למוסיקה חסידית אתנית למוסיקה ישראלית ("שיר השומר" לפי ענואל לין) עם השפעות של לחנים תימניים מסורתיים ("השר הממונה") .

דניאל זמיר עבר תחנות הקריירה שלו – דרך בתי הספר והמועדונים של ניו-יורק, חתונות ובר-מצוות יהודיות, המוסיקאי ג'ון זורן ששיתף איתו פעולה בהרכב היחודי Satlah, וגם תחנה אחת של מהפך בחייו – חזרה בתשובה, כדי להגיע לתוצאה הזו – תשעה קטעים של אילתורים מלודיים וירטואוזים עם הרכב מצוין, ואם אם אפשר להגיד על דיסק ג'אז שהוא לוקח למקומות של שמחה ועונג – זה הדיסק הזה. שילוב של פשטות ותחכום ונגינה קןלחת שוצפת וגועשת שתופסת אותך בראש וברגליים וגם מחלחלת אל אזוטרי הרגש.

 זמיר מחבר כאן את המהפך שעבר בחייו (מוסיקה יהודית, נשמה יהודית) עם ג'אז, מלודיות מפתיעות ושפע מקצבים אתניים, הנגינה המשותפת עם אבישי כהן בחצוצרה ב"שש שמיניות" היא שידוך נהדר של שני נגנים ישראלים שמשתדרגים לליגת על בינלאומית. דיסק של שחרור, שמחה, חופש, התלהבות וקלילות מופלאה שהיא לא רק נסבלת אלא מתקבלת בברכה כאורחת רצויה, כולל החריג – מס. 9 בדיסק שמתארך לקטע אמביינט של קול תפילה לאלהים ששייך למחוז אחר, שאינו אדמתי, אבל גם יורד לאדמת המזרח. ותודה על העיבודים והסאונד המצוין שיצא מאולפני ברדו ברמת-גן.

נ.ב: 1. תקשיבו לאלתורים של עומרי מור בפסנתר בקטע 6. בכלל: תענוג להקשיב לנגינה של הפסנתרן הזה. 1. אל תפסחו על הסיפורים הפיקנטיים של זמיר בדפי העטיפה.

 

בתמונות: דניאל זמיר ודניאל פרידמן (למעלה) עומר אביטל ועומרי מור (מתחתם)

Dnaniel Zamir – Amen

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות