מת'יני מלדאו קוורטט

Warner Bros התו השמיני
5/5

שיתוף הפעולה בין הגיטריסט פט מת'יני והפסנתרן בראד מלדאו זכה לכינוי "הזיווג החלומי". ה"לונדון איבנינג סטנדרט" הגדיר אותם כ"מאלתרים ליריים בחסד".

זה אלבומם השני המשותף (הראשון "מת'יני/מלדאו" יצא ב-2006) הפעם הם כללו בקוורטט את חברי ההרכב של מלדאו  – הבסיסט לארי גרנדייר והמתופף ג'ף באלארד  כדי לייצר קווררטט אקלקטי במיוחד. המוסיקה נעה בין הרומנטיי-פסטורלי של "אל תחכה" ובין המבנה הרוקיסטי של "לעבר האור".

11 הקטעים שהוקלטו בניו-יורק בדצמבר 2005 נשמעים בדיסק כמו ציון דרך בג'אז העכשווי. כל אחד לחוד סיפק קטעים מקוריים, אבל לראשונה הם מגישים קטע שנכתב בשיתוף – זה הפותח את הדיסק  –       A Night Away

ההרכב מנגן עיבוד  ענוג עד מענג ל-Fear And Trembling של מלדאו וגם קטע מוכר של מת'יני  "הנושא של מרתה" ששימש פסקול של סרט איטלקי מ-1998  זוכה לטיפול יוצא מהכלל.  הרפתקני ומיוחד הוא הביצוע שלהם ל- A Passage to Paradise של מת'יני המסיים את הדיסק.

הקשבה אחת לא תספיק כדי להתאהב בדיסק הזה ולגלות את האוצרות המוסיקליים הטמונים בו. מת'יני שעובר מאקוסטית לחשמלית, לא זקוק לדיסק הזה דווקא כדי להראות כמה הוא "גדול", אבל הדיסק הזה מראה כצה הוא גדול באמת ושהתואר "גיבור גיטרה" מגיע לו ביושר ובצדק, גם כשהוא מפעיל גיטרת סינטיסייזר בקטע Towards The Light הפיוז'ני. עוד קטע שיא באלבום – En la Tierra Que no Olvida שבתרגום זה משהו  כמו – "במקום שאף אחד לא חי בו". האינטרקציה הנהדרת בין השניים מתגשמת גם ב- Santa Cruz Slackerבמפגן מתוחכם של מלודיות ומקצבים וחוכמת האילתור המשותף, ושימו לב לתיפוף המטופטף של ג'ף באלארד. אם יש משהו שאפשר לומר עליו שהוא ג'אז מודרני – זה הדיסק הזה. אלבום של סגנונות וצבעים, לטיני ופיוז'ן ולירי, וגם של מבנים יפהפיים של קטעים שהשניים מייצרים מתוך הבנה ותחושות משותפות ועם הקפדה על המלודיה. מת'יני את מלדאו יצרו כאן משהו חדש – מתוך המיומנות והיצירתיות של כל אחד לחוד ושל שניהם יחד. מתוחכם, מאתגר וגם מענג.

 

 

 

 

 

 

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות