מאז שאני חי

יהודה מסס

מילים ולחן: עמיר בניון
5/5

צליל החצוצרה המהורהר טעון האווירה של ניצן עין הבר תפס אותי על הפתיחה. הכיוון  ג'אזי, אבל הנה מגיע הטון והצליל ומחזיר לאדמה הים-תיכונית המליחה, שיר רגש מושר עם טונות של חום, והקומבינה הזו  שבה התחבר יהודה מסס עם עמיר בניון (שכתב וגם עיבוד) לוקחת למקומות מפעימי לב.  

שיר נוגה, ומסס אינו מהגברים שמתבכיינים על האהובה בחאפלה ים-תיכונית צוהלת. זה לא הוא. זה בטח לא עמיר בניון. הטון מעביר דאגה שמגיעה מבפנים – בלי לצעוק את זה, ועדין זה  מגיע ממעמקים – מה השתנה בה?  הבנאדם מנסה לתהות מה מסתתר מאחורי עיניה, מה השתנה בה "מאז שאני חי"  "מה שומרות עיניך מפני/ מה השתנה כשהיינו בלעדיי/ מה השתנה בך מאז שאיני חי".

ואז מצטרף בניון בקול שני – ומוסיף נדבך ווקאלי חיוני ומרגש לשיר הזה. זה שיר אהבה שיוצא מזעקת הנפש, מכאב של אמת, נישא על מנגינה מינורית יפה, עטוף בצליל שמבליט את העצב. שיר יפה.


"מאז שאני חי" – וידאו יוסמיוסיק

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

8 תגובות

 1. אם יש גאווה לנתיבות אז יהודה מסס,רק כותרות חיוביות בתור בן אדם וכמוסיקאי , כל הכבוד.

 2. סופסוף משהו מיוחד, משהו אחר, בתוך הז'אנר הים תיכוני, לא עוד שיר חתונות, נטול תוכן! יהודה בעל קולו המיוחד, ובניון האחד והמיוחד, יוצרים יצירה נעימה ומרנינה!
  עוד הוכחה ניצחת לקריטריונים התמוהים, ולא עניינייים של הפליי ליסט.
  אגב, מישהו מבקר את חבורת העורכים של הפליי ליסט,
  שהרי זו לא פעם ראשונה ששיר איכותי נפסל.

 3. שיר מדההההההים, מרגש,נוגה,ביצוע-"להתעלף", רעיון שלוב החצוצרה מבריק בעיני,מוסיקה אמיתית ואיכותית, יוצר ומבצע מאוד מסקרן."חייבים להשמיע אותו ללא הרף" מיד!!- בכל תחנות הרדיו.
  בהצלחחחחחחחחחחה!

 4. שמעתי את השיר במקרה ברשת ג' ומאז אני כל הזמן על הגל בצפייה לשמוע אותו שוב. שיר מדהים, מסס מרגש בקולו המיוחד כמו תמיד ובתוספת בן-עיון רק השתבח. שיר כזה צריך לטחון ברדיו.

 5. ליוסי הכתב ביקורות מה דעתך על הפיק המוסקלי נדב ביטון האם לפי דעתך הוא אחד מהמפיקים המוסיקילים הבכירים בארץ??

  תשובת יוסי: אני לא מתעסק ב"הכי" ולא בסופרלטיבים. ולא "אחד ה…" לנדב היו הפקות יפות וגם פחות בז'אנר הים תיכוני, הוא מקצוען, עסוק מאוד. מיומן מאוד. עד כאן.

 6. מה דעתך על עמיר בניון האם הוא נחשב לאחד האומנים הטובים בארץ?????

  יוסי: בעיני – בהחלט!

 7. איפה אפשר לשמוע תשיר אני מחפש אותו בנרות ולא מוצא??????

  תשובה: בינתיים זה בסינגל לשדרים. בקרוב באלבום החדש של מסס.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות