פס קול הסרט

ג'ונו

Rhino
4/5

הקומדיה בבימויו של ג'ייסון רייטמן הולידה פסקול שירים באוריינטציה של בלדות אמריקניות וגרסאות שונות לקלסיקות. סרט שבמרכז ג'ונו (אלן פייג') טינאייג'רית המתמודדת עם הריון לא מתוכנן מאחרי צהריים אחד עם בחורצ'יק תמים למראה. ג'ונו מוצאת זוג הורים מאמצים לתינוק  שעוד לא נולד והולכת על תוכנית בשיתוף עם הוריה.

 סרט קאלט שייצר שירים כאילו זניחים, תמימים כאלה,  שמעלים אצלך חיוך סולח. אפילו הקינקס ב-Well Respected Man   A משתלבים באווירה הזחוחה של פולק גראס רוטס מיוסיק, כנ"ל באדי הולי בבלדה האינטימית – Dearest עם קורטוב של ציניות. אווירת הרטרו האקוסטית הבלתי אמצעית שולטת ברוב הדיסק. Anyone Else But You עם The Moldy Peaches הוא דואט אינטימי ייחודי מאוד לא של זמרים אלא של  זוג ששרים זה לזו כמו על ספסל בגן.

 הטון הפולק נאיבי קיים גם אצל "וולווט אנדגראונד" ב – I'm Sticking With You. כולל ההומור החמוד: "אני דבוק אלייך מפני שאני עשוי מדבק/ כל מה שאת תעשי, גם אני אעשה". גם "ציפיות" של בלה&סבסטיאן משתלב בקו הפולק אקוסטי  הזה אותו מובילה לאורך הדיסק  Kimya Dawson בשירים אחדים בליווי אקוסטי שנשמע לעיתים הקלטה פרימיטיבית (Tire Swing) מצד אחר משתלב כאן שיר מרגש של "מוט דה הופל" ל-All The Young Dudes מתקופת הגלאם רוק. וגם ה – Sonic Youth מציעים גרסת אמביינט הזויה ל"סופרסטאר" של הקרפנטרס שמישהו כינה פאז-פולק. אוסף ייחודי להתאהבות אינטימית מאוד אישית. וממש לא חייבים לראות את הסרט.

 

Juno Soundtrack

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. הסרט מצויין והפסקול מעולה. רק תיקון אחד, all the young dudes הוא של mott the hoople במקור, זה לא גרסת כיסוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות