Ethnic Heritage Ensemble

Ethnic Heritage Ensemble

קהיל אל-זאבאר (ארה"ב) פסטיבל הג'אז של ת"א 2008

פסטיבל הג'אז של ת"א 2008
5/5

מי שלא הגיע להופעה הזו בפסטיבל ג'אז תל-אביב – לא הגיע לפסטיבל, ואני יכול רק לקוות שהטריו הזה או לפחות קהיל עוד יגיעו לנגן בארץ. קהיל, ענק ההקשה והמקצבים, מייצג את השורשים האפריקאים של הג'אז בדרכו המאוד אקזוטית. הוא מגיע ממסורת הקשה של המערב התיכון בשיקאגו. תצוגה של מקצבי אפרו שקהיל לוקח לפינות המיוחדות שלו בכלים כתופי קונגה וכלי קטן שנקרא קלימבה, בתוספת צלילים לא שגרתיים של החצוצרן הכריזמטי קורי וילקיס שמנגן ג'אז Cool, והסקסופוניסט הותיק ארנסט דוקינס. זה מופע שמתבסס על עיבודים מלאי השראה רבי אפקטים, שמייצרים "סביבה מוסיקלית" מאוד ייחודית שיש בה השפעות אתניות שונות.

המופע מרתק ברגע שנכנסים לאווירה שקהיל וחבריו מייצרים, וזה לא לוקח הרבה זמן. קהיל שולט במרחבי הקצבים האתניים. הוא מייצג נהדר של הפיוז'ן בין ג'אז ומוסיקת עולם. זה הרבה מעבר לסווינג, כי גם כלי הנשיפה מייצרים משתלבים בקונטקסטים הלא קונבנציונאליים של קהיל, שהם למעשה הצדעה משלו למקצבים האפריקנים המסורתיים בסגנון שמאפיין את הסצינה השיקגואית. כלומר – שימוש במקצבים המסורתיים לצורך אוונגרד ג'אז עם נגיעות בבלוז. המקצבים שקהיל מפיק אדמתיים.  מה שמיוחד בקונספט האוונגרדי הוא שקהיל ושות'  מחוברים לגרוב ושזה נשמע עכשווי, רענן ומיוחד.

נגנים: קהיל אל-זאבאר Kahil El’Zabar – כלי הקשה, קורי וויליקס Corey Wilkes -חצוצרה, פלוגלהורן, ארנסט דוקינס Ernest Dawkins – סקסופונים.

Ethnic Heritage Ensemble קטעים מההופעה

Ethnic Heritage Ensemble – אתר הבית

Kahil El'Zabar Ethnic Heritage Ensemble live At Tel Aviiv Jazz Festival 2008

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות