השיר נשאר אותו שיר, The song Remains The Same

לד זפלין

DVD, דולבי דיגיטאל 5.1 DTS
5/5

למה זה מתחיל כסרט גנגסטרים בסטייל שנות השלושים? אנחנו בתוך סרט שלא ברור מאיפה הוא נחת. פתאום רואים את רוברט פלנט הצעיר וזאטוטיו בטבע הפסטוראלי. וכל הפתיח המוזר הזה שנראה כמו תחילתו של סרט מתח – מוביל לבסוף למכתבים שמקבלים הזפלנים עם תאריכי הטור שלהם. השנה 1973. והנה, המכוניות שבתוכן חברי הלהקה מלוות במכוניות משטרה מייללות נכנסות לתוך ניו-יורק. חייבים להראות חידוש כשמחדשים סרט שיצא עוד ב-1976, ואז עושים משהו שזה ייראה אחרת. אבל אנחנו חיכינו לקונצרט. והוא הגיע.
הנה התלתלים הזהובים של פלנט, ג'ינס כחולים, חצי גוף עירום וג'ימי פייג' אלהי גיטרה.  כך נכנסים ל-137 הדקות שנכנסו להסטוריה של אחת הלהקות המסעירות-משפיעות בתולדות הרוק מהקונצרטים שלה בניו-יורק 1973. כל ה-14 שירים מאותו הערב הגיעו ל-די.וו.די. רוברט פלנט (שירה), ג'ימי פייג' (גיטרה), ג'ון פול ג'ונס (קלידים, בס) וג'ון בונהם המנוח (תופים) – בכמעט 3 שעות בסאונד 5.1 או DTS, עם תוספות ושירים שלא נשמעו והקונצרט הלא נשכח במדיסון סקוור גרדן. "השיר נשאר אותו הדבר". גם הלהקה, והדי.ווי.די הזה מספק את הווייה של אז בטכנולגיות הסאונד והעריכה הדיגיטאלית של היום. (רמיקסד, ריממסטרד)
רוברט פלנט מדבר על "אנרגיה הקוסמית" מאחורי הקלעים, ועורכי הסרט עוברים מיד לסולו של ג'ימי פייג' שמוכפל פי 4 בתמונה. את פלנט התמונה משלשת. בצדק, כי "האנרגיה הקוסמית" שהגיטרה של פייג' מייצרת והמיתרים של פייג' מספרים הם כפולות ומשולשים של צלילים. רק בשביל הסאונד הזה, מעריצי זפלין חייבים לשמוע את פייג'. יש פה כמה סולואים ולא רק של "אול לוטה לאב" ו"מאז שאהבתי אותך" שכל גיטריסט מחשמלי חייב לעצמו. ורואים בתוך הקהל פרצופים פעורי פה. הוי ג'ימי פייג'. הוי-הוי-הוי.
מתוך שקשוק הרכבת התחתית של ניו יורק נכנסים ל-No Quarter בלדת סלואו שמתחילה בקלידים של ג'ונס ועוברת לחשמלית של פייג'. המעבר הזה נפלא. בסולואים משלבים סרטי אימים הזויים בכיכובו של ג'ון פול ג'ונס. פלנט כאן בשיאו. ועוד פעם שנגיד דברים על פייג'.
The Song Remains The Same, הסרט ופס הקול יצאו לראשונה ב- 1976 – למעשה היו עריכה של צילומים מ-3 לילות הופעות במדיסון סקוור גרדן בניו-יורק ביולי 1973. הרמיקס והעריכה החדשים נעשו תחת בקרה מוקפדת של חברי הלהקה, שנתנו אישור להכנסת 6 שירים שלא היו בגרסה המקורית – Black Dog, Over The Hills And Far Away, Misty Mountain Hop, Since I've Been Loving You, The Ocean, Heartbreaker ובסך הכל 14 שירים מהקקוצרט של 1973. בונוסים: קטעים שלא הוצגו מעולם כ – Celebration Day, ראיון נדיר של הבי.בי.סי עם רוברט פלנט שנערך ב-1976. מאסט!!

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות