הופעה חיה בוומבלי

Muse מיוז

סי.די + די.וו.די
5/5

אני שומע צלילי מוסיקה קלאסית בפתיחת ה-CD. זה נקרא – Intro. ברקע שאון האלפים באיצטדיון הענק. ואז נכנס צליל החשמלית. עוברים ל- Knights Of Cydonia ויש תחושה שאנחנו בתחילת אופרת רוק.

מיוז ממלאת את וומבלי, ולא מדובר באיזו להקה פומפוזית כמו הרולינג סטונס. מתיו בלאמי הוא גם אינו השחקן הגדול בהצגת הרוק סטיל פרדי מרקורי. אנחנו בוומבלי (2 ערבים ביוני 2007) מדובר בלהקה שהנוכחות שלה באיצטדיון הענק הפתיעה אפילו את חבריה. המופע התבסס על Black Holes and Revelations מ-2006 וגם על הקטלוג האחורי יותר. הם העלו לבמה גם פסנתר גראנד פיאנו. אבל מיוז חייבת להתחשב בחוקי המשחק. להופיע בוומבלי אומר ספקטקל, ומיוז הלכו על משהו באמצע.  התוצאה בדיסק השני – וידאו טוב, צילומים תזזית מרהיבים. עריכה אפקטיבית. עבודת מצלמות דינאמית – עם דגש מיוחד על הקהל הנלהב – גם במראות פנורמיים.

 זה נותן למוסיקה של מיוז מימד ראוותני קצת אחר. מוסיקה: לא אגזים אם אומר שמיוז מגיע יותר טוב מהאוויר הפתוח מאשר מהאולפן. מאט בלאמי ליד הפסנתר מעורר ריגוש לא קטן. רוק בסופו של דבר הוא אמנות הלייב, האנרגיה, הדרמה. כמו שבלאמי ומיוז מנגנים Hysteria – זה רק באוויר מול הר הגעש של הקהל. מצד שני, יש מעט להקות שמסוגלות לאתגר את הציפיות שלך בהופעה חיה. מיוז לפי הכפול הזה היא אחת מהן, ולהזכירם: מט בלאמי אינו פרדי מרקורי. אבל הוא מספיק רגשני ומחלחל גם בוומבלי כשהוא שר – New born. מה שחשוב באמת: הצליל כאן חד ובהיר לא פחות מאלבומי האולפן. תקשיבו ל-Startlight כדי להבין כמה הצליל של מיוז עובד יפה גם במרחבים של וומבלי סטאדיום.

כמה מילים על מיוז: ההרכב הושפע ללא ספק מהרוק האוונגרדי/אלטרנטיב של רדיוהד. החבורה, 3 חברים בריטים, מתיו בלאמי – גיטרה ושירה, יצאה ממחוז Teignmouth שבדבון אנגליה – כריס הולסטנהולם בבס ודומינק הווארד. עברו גלגוגלים ושמות שונים מאז החלו לנגן יחד בגיל 13. ה-EP הראשון תחת השם Muse יצא ב-1998. הצליל שזוהה כמעט מההתחלה היה תחושתי, טונים מאוד אקספרסיביים של בלאמי. Showbiz שיצא ב-1999 היה אלבום האולפן השלם הראשון של החבורה. אלבומם הרביעי Absolution כבר היה אחד המבוקשים עוד בטרם צאתו. Black Holes And Revalations התבסס בין עשרת הנמכרים של 2006.

Muse H.A.A.R.P: Live from Wembley CD/DVD

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות