סטייט אופ נייטשר, המופע

סטנלי ג'ורדן

זאפה תל-אביב
5/5

יש רשימה קבועה של גיטריסטים הזוכים לכינוי "אלהי הגיטרה". מג'ימי ועד אריק. ועכשיו – תוסיפו את סטנלי. סטנלי ג'ורדן. אני מאשר לכם בחתימה מלאב. אחרי הערב הזה, שמור לו מקום בפנתיאון של ענקי הגיטרה. אגב, אני לא מגלה כאן משהו חדש, אלא שגם אנחנו שבויים בקלישאות ומחזיקים רשימות קבועות.
אז תרשמו – סטנלי ג'ורדן, גיטריסט-על. מה שהוא עשה באצבעותיו לא ניתן לתיאור מדויק, ואם אפילו אומר שהוא מנגן על גיטרה בשתי ידיים כמו על פסנתר – זה קמצוץ ממה שיש לספר מהחוויה של לראות/לשמוע מטר ממנו.
ג'ורדן התמקד באלבום החדש שלו State of Nature (אלבומו ה-14) שיצא באפריל. מנגן כאילו הוא ממציא את הנגינה בחשמלית מחדש. לג'ורדן יש אופקים מוסיקאליים שאינם נגמרים. זה גם טכניקה. אבל זה הרבה מעבר לטכניקה, צלילים (גם אפקטים של נקישה על גוף הגיטרה) שהם ממש גילויים, נשמה, הרבה נשמה. וגם האנשים שאיתו על הבמה – Charnett Moffett בבס, David Haynes בתופים.
שיטת הנגינה של ג'ורדן מאפשרת לו לנגן מלודיה ואקורדים באותו הזמן, מה שיוצר סאונד נדיר ביופיו. הטכניקה הגאונית הזו אצלו התגלתה לראשונה ב – Magic Touch של 1985 ועדיין מוציאה קריאות וואהוו ב-2008, ואם אומר שג'ורדן נשמע כאן בשיאו – לא אגזים. קודם כל זה המרחב המוסיקלי שג'ורדן פיתח אחרי 27 שנות קריירה. מוסיקה מקורית, ברזילאית, קלאסית. אהבתי מאוד את הגרסאות שלו ל- How Insensitive של ג'ובים וגם את Song For My Father של הוראס סילבר, קטע מקורי שלו שנקרא A Place In The Space. גם משהו קלאסי – Andante From Mozart's Piano Concerto #21 ).
יכול להיות שמעריציו הותיקים יחשדו באקלקטיות מוגזמת שקפצה עליו, אבל ג'ורדן נשאר נאמן לעצמו, מנגן תמיד בקונטקסט האומנותי שלו, והעובדה שהוא הרחיב אופקים, גיוון בסגנונות מעידה על בשלות – למעשה ה – State of Nature שלו.
ג'ורדן כבר מעבר למושגים של "וירטואוז" (והוא מה-זה וירטואוז) היום הוא כבר עוסק במשמעויות של המוסיקה ב – State of Nature של המוסיקה, מתבל בקטעי קישור הגותיים משהו, אבל שום דיבור לא יסביר את הצלילים הבלתי אפשריים האלה שהוא מפיק.

.
סטנלי ג'ורדן – קטעי וידאו מההופעה

Stanley Jordan State of Nature live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות