ההופעה

מייסי גריי

זאפה ת"א
4/5

הדיווה בשמלה ארוכה פרחונית פורצת לבמה עם טונה של כאריזמה. כמו שהיא מדברת, אמרה לי מישהי אחרי ההופעה, היא דווקא נשמעת מי שלקחה משהו לפני ההופעה ולא במנה קטנה. מייסי גריי אקסצנטרית, מוזרה. זכרתי משהו מההופעה שלה בקיסריה אבל הפעם קיבלנו מופע שמח, שאו של ממש, קצת לאס וגאס כזה. חסרה לי מידה של אינטימיות.

מאחוריה ומצידיה הרכב לא קטן כולל שתי זמרות ליווי מפילות. מהצליל הראשון הקהל נמצא בתוך המוד של הגרב, הסול והריתם נ' בלוז. מייסי לקחה משימה להזיז אותו גם לפי פקודה. תזוזו לפה. תזוזו לשם. ואתם אנשים סקסיים. הקהל אוהב את זה. זז לפה, זז לשם. רוב ההופעה, גריי נמצאת בתנועה, עושה הכל כדי להפוך את המופע לשאו כולל אחד מאנשי הצוות שלה שעלה לבמה עם משקפיים מהבהבים ופלקטים עליהם רשומות המילים של השיר.
להצגה ולנוכחות האדירה מתווסף כמובן הקול הגרוס, צורמני הזה, יחיד במינו. למי לא הישוו אותה. מבילי הולידיי עד טינה טרנר וארתה קית. אבל הייתי יורד מהשוואות, קודם כל זה קולה. אין דומה לו. מאוד מפתיע.

המוסיקה שלה מורכבת מתמהיל של ריתם נ'בלוז, היפ הופ, סול רוקנ'רול ובלוז. אבל יהיה זה לא נכון לתחם אותה. למעשה, גריי היא סגנון בפני עצמו, מוסיקה שחורה שמגיעה ממבצעת שיש בה יותר מכל אלה. ההבעה הזו, העוצמה הפנימית הם דברים מולדים. גם כשהיא עושה קאבר לשיר רך יחסית כמו Creep של רדיוהד, זוהי רכות מלודית ששייכת לביצוע המיוחד לה. זה לא היה הקאבר היחיד בערב הזה. שמענו גם קאבר בלוזי מיוחד בשילוב הזמרות שלה ל- "קיי סרה סרה" (Que Sera Sera) וכמובן כולנו חיכינו ל – I Try ההורס. הוא הגיע בסוף.

המוסיקה השחורה הטובה ממשיכה לשמור על כוחה בזכות זמרות כמו גריי. מלאת נשמה, אבל לא במובן הקונבנצינאלי, לשיר ככה לא לומדים בשום בית ספר. אבל זה גם צירוף של שורשים והשפעות. סול ופאנקי שמתחברים להיפ הופ. ישן וחדש, אבל מאוד מסוגננת באוריינטציה מודרנית.
הערב מסתיים חם חם, אבל הגברת מחליטה שלא לחזור להדרנים. מייסי'לה. הקהל שילם במיטב כספו כדי להידחס לראות אותך פעם בחיים. מגיע לו לפחות הדרן אם לא שניים.

 

 

מייסי גריי – קטעי וידאו מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות