ביקורת מוסיקה ברדיו

רדיו דרום 97FM ו-95.8FM

2/5

רדיו הוא חלק מפעימות החיים שלנו. במכונית הוא כמעט כמו עיתון בשירותים. היד מחליפה תחנות בתקווה שבתחנה השנייה יש מוסיקה טובה יותר. אני מדבר על מוסיקה, כי מלל יש די והותר בחיינו. הפקק הישראלי הוא הקטליזטור של ערוצי הרדיו קורה לי לא אחת שאני שם דיסק במקום, כי המוסיקה שנוסעת איתי מאכזבת-משעממת-מעצבנת. יו ניים איט.  מהו הראש של העורכים? מה-מי מנחה אותם?  ומה הם בוחרים כדי שהמאזין לא יברח להם?  וצריכים להודות מיד: מה שמבריח מאזין אחד לא בהכרח מבריח מאזין שני. 
לחצנו הפעם על רדיו דרום. 21 בפברואר, שבת בבוקר בין השעות 9:00 ועד 11:30. בשום מקום לא צוין מי ערך את הרצועה הזו. הקשבתי לכ-60 שירים, והמסקנה: האמא והאבא של המיינסטרים, תמהיל פופוליסטי שמנסה לפגוע בכמה שיותר טעמים, עריכה שהולכת פחות או יותר בדרכי גלגל"צ, מנסה לעלות על האוטוסטרדה הבטוחה. אם התמהיל הגלגל"צי מצליח, למה לא לאמץ אותו? מצד שני:מה עם מקוריות, עריכה אותנטית שתגרום להעדיף את רדיו דרום על פני גלגל"צ? כאמור הביקורת הזו מתייחסת לרצועת שידור אחת בשבת, שבה ערבבו הכל בהכל זהבה בן של "זמר שלוש התשובות" עם אלטון ג'ון של "דניאל", אביב גפן ואריק איינשטין של "יומן מסע" עם הסטייליסטיק של Can't get you anything but love, , ישי לוי של "זה הזמן לסלוח" (המוכר מיואב יצחק) עם הסטרנג'לרס של Golden Brown, תיסלם של "פרצופה של המדינה" עם Mad World של Tears For Fear.

קו? חשיבה יוצרת בעריכה? נאדה. סתם סלט להיטים מכל הטעמים והזמנים, מיושן, נטול כיוון.
השיקול של רשימת שירים לפי איזשהו מדד רייטינג  מודל פלייליסט גלגל"צי הוא שהנחה את עורכי רצועת השידור הנ"ל, מה שמראה כי בשורת הרדיו המקורי אינה יוצאת מהדרום, לפחות לא מרצועת השידור הזו של שבת, 21.2.2009.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שבת בבוקר מה אתה עושה צחוק?? תקשיב בין השעות 22:00-02:00 ביום שישי ואז תשמע מה זה מוזיקה איכותית!! תראה לי תחנה אחת שיש בה מוזיקה נורמלית בשעות האלה בשבת בבוקר??

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות