בתיאטרון חולון

פסטיבל ימי זמר 2009

כל המשתתפים
0/5

פעם הייתי נוסע כמה שעות טובות כדי לשמוע זמר עברי מרוכז במתחמיה של ערד המדברית. ואז, 18ביולי 1995 קרה האסון במתחם ה"אתרוק". במופע החימום של טיפקס לפני שמשינה עלתה לבמה. הייתי עד לקטסטרופה. המונים פרצו פנימה, השער קרס וכולם דרסו את כולם. 2 הרוגים היו באסון הזה. מאז פסטיבל הזמר העברי בערד הלך ודעך עד שנמוג. היום, הריכוז הזה של זמר עברי נמצא 5 דקות מביתי בחולון. תחליף לערד? נלך על זה. ברירת מחדל? לא. פסטיבל "ימי זמר" בתיאטרון חולון משמש תחליף לפסטיבל ערד המיתולוגי.

הפסטיבל שיערך השנה בין 11 – 15 באפריל חוה"מ פסח, עומד בסימן החייאת שירים ותיקים על ידי יוצרים צעירים. "ימי זמר" הוא ארבעת ימי הצדעה לזמר העברי לדורותיו, שילוב בין דורות, מפגשים של ותיקים וצעירים, שיחזור נכסי צאן ברזל בעיבודים חדשים, חידושי שירים, מחוות ומופעי נוסטלגיה לצד מופעי מוסיקה עכשווית.
הפסטיבל יעניק השנה 2 פרסים על מפעל חיים בתחום הזמר העברי לנחום היימן ולמיקי גבריאלוב.
נחום היימן (נחצ'ה) הלחין למעלה מ – 1000 שירים ומנגינות שהם חלק בלתי נפרד מהקלאסיקה הישראלית ("חופים", "שיר אהבה ישן", "ריח תפוח אודם שני", "שירים עד כאן"), מוזיקה ושירים שנכתבו לסרטי קולנוע וטלביזיה ולאלבומי לילדים. יצירתו האמנותית של משתרעת על פני למעלה מ-50 שנה, והיא מתאפיינת בתרומה מתמדת לטיפוח הזמר הישראלי העממי והנצחתו. היימן קשור לייסוד תנועת חבורות הזמר בארץ, לחגיגות הזמר העברי בערד ולגילוי וטיפוח של כישרונות כמו חוה אלברשטיין, הפרברים, הגבעטרון, מאיר בנאי, משה דץ, חני ליבנה.. בשנים האחרונות הוא עומד בראש "העמותה לשימור מורשת הזמר העברי", שהוקמה על ידו מתוך מטרה להנציח את יצירתם של מניחי היסוד בזמר העברי על ידי הוצאת תקליטורים המוקדשים לשיריהם.
מיקי גבריאלוב הוא מחלוצי הרוק הישראלי,יוצר ומבצע מקורי וייחודי, ששיתף פעולה עם מיטב הכוחות במוזיקה הישראלית. היה ממקימי להקת הצ'רצ'ילים (גיל 15) כתב לאריק איינשטיין שירים שהפכו נכסי צאן ברזל כמו "אני ואתה", "סע לאט", "קפה טורקי", "עוף גוזל" ורבים אחרים. ייחודו בהלחנת שירי משוררים – לאה גולדברג,נתן אלתרמן, חיים נחמן ביאליק, אברהם חלפי. מבין שיריו האישיים "סיפור של חורף", "אבא סיפור". גבריאלוב הלחין הצגות כ"הג'יגולו מקונגו" מאת חנוך לוין, אלבומי ילדים וסדרות טלביזיה ("לגעת באושר" ו"לחיי האהבה"). בתחילת שנות ה – 90 חבר גבריאלוב לשורשיו הטורקיים ומאז משולבת יצירתו גם במוטיבים מתחום מוזיקת העולם ("הופ הופ")". לראיון מיוחד עם מיקי גבריאלוב.

"ימי זמר" בחולון – המופעים

"עוד חוזר הניגון" – מופע בהשראת סדרת אלבומי "המשוררים הגדולים" מאלתרמן עד יונה וולך. משתתפים: גלי עטרי, נורית גלרון, רונה קינן, שלומי שבן, קובי אפללו, ארז לב ארי, אברהם טל, מאיה רוטמן ומיטל טרבלסי. במופע, בהנחיית מיקי קם. יהיו  שילובים שונים בין זמרים שיבצעו בין השאר עיבודים חדשים לשירים כמו: "אהבתיה", "סליחות", "צריך לצלצל פעמיים", "ואולי", "לילה לילה","הכניסיני תחת כנפך" ועוד רבים. (הערב יוקלט וישודר על ידי רשת ג').
"שוב יוצא הזמר" – עם להקת הגבעטרון המיתולוגית – זוכת פרס ישראל, בתוכנית מיוחדת בה תארח את ששי קשת ודורית ראובני. בערב זה יוענק פרס מפעל חיים למלחין נחום היימן.
"עוף גוזל" – ערב מחווה למיקי גבריאלוב, שבמסגרתו יוענק פרס לו מפעל חיים. גבריאלוב יעמוד במרכזו של המופע שכולו על טהרת שיריו הרבים והידועים בהשתתפות ירדנה ארזי, דני רובס, דני ליטני, איה כורם, אוהד חיטמן ושירה גבריאלוב. (הערב יועבר בשידור חי בגל"צ).
נתנאלה "פנינה לצווארה". בתום 25 שנות היעדרות, שבמהלכן חיה נתנאלה בשבדיה, היא חוזרת במופע מיוחד לפסטיבל – "פנינה לצווארה", בו יתארחו שלמה יידוב ואלי מגן. נתנאלנ תבצע עיבודים חדשים לשיריה כ"שיר היונה", "הייה לי חבר הייה לי אח", "ימים לבנים", "ספינת הזיכרונות", "הליכה לקיסריה".
גידי גובשלל שיריו: מתכונת מיוחדת של תוכניתו החדשה ל"ימי זמר". המופע מבוסס על אוסף שיריו אשר יצא לאור בתחילת 2009. המנהלת המוסיקלית של המופע היא יהודית רביץ שתהייה גם האורחת של הערב. בין השירים שיבוצעו: "שלל שרב", "כבר לילה בואי נשאר", "בלעדייך", "כלים שלובים" ועוד.
"בלוז לנעמי" – מופע מיוחד המוקדש לנעמי שמר בהשתתפות תמר גלעדי, כלתה של נעמי שמר, המארחת את מיכה שיטרית. במופעיבוצעו בין השאר השירים "העיר באפור", "לשיר זה כמו להיות ירדן", "מה עושים העצים", "סימני דרך", "על ראש שמחתי".  
ערב שירי שושנה דמארי – מופע שירה בציבור המוקדש מלכת הזמר העברי, שושנה דמארי, שהלכה לעולמה חודשים ספורים אחרי שקיבלה פרס "מפעל חיים" בפסטיבל ימי זמר בתיאטרון חולון. יופיעו שלומית אהרון, עידן יניב ולהקת גאיה שיבצעו בשיתוף הקהל שירים כמו: "כלניות", "היו לילות", "הטנדר נוסע", "אור", "דבקת רפיח". מנחה: עינת שרוף.
מירי אלוני
, תבצע את שיריה הידועים ובהם: "שיר לערב חג", "שיר לשלום" "שלווה" ועוד במופע לשיר עד כלות בלווי חמישה נגנים.
עמיר לב יארח את ברי סחרוף. ערן צור יארח את מרינה מקסימיליאן בלומין בשירים מכל אלבומיו.
דנה לפידות התגלית החמה של השנה האחרונה, במופע משלה בו תארח את אוהד חיטמן.
ורד פיקר
המופיעה עם אמנים מהשורה הראשונה כנורית גלרון, מוש בן ארי וחמי רודנר תבצע חומרים מקוריים פרי עטה ותארח את לאה שבת.
תמיר חיטמן זמר ויוצר ייחודי, שהוציא לפני כשנה את אלבום הבכורה שלו יבצע שירים מאלבומו הקודם והאלבום שבדרך. חני ליבנה וגילה חסיד – במופע שייוחד לשירי הבלקן – מוסיקה יוונית, בלקנית וצוענית – מארחות את גלית גיאת ולילה מלקוס..
ורדינה כהן וענת בר נוי בנות למשפחת סולימן הגדול ז"ל בערב של סיפורים ושירים על אהבה.
"הבן יקיר לי" ערב שירי נשמה יהודית בהשתתפות "נשות חווה", שלישית הדאנס החסידי הנשי "אשת חייל" והזמרות אתי אנקרי, שולי נתן ועדי ערד.
בגלריית תיאטרון חולון תתקיים תערוכת הצילום "תווים" של רענן כהן, בה יוצגו צילומים של מוסיקאים ישראלים ובהם: שלומי שבן, אביב גפן, קרני פוסטל, עידן רייכל, דנה ברגר, טל גורדון ועוד במפגש אינטימי עם הצלם.
ברחבת התיאטרון יתקיימו מדי ערב ערבי שירה בציבור לקהל הרחב וללא תשלום ובהם: שירה בציבור פעם בשנה אביב עם יוסי לב, מופע משירי יורם טהר לב עם מוישלה גרשטיין לזכרו של רפי פסחזון, "זוכרים את יאיר רוזנבלום" עם גילה חסיד ועוזי רוזנבלט ו"שרים שישים" עם אילן טל, יוסי גרושקא ועדי רבינוביץ'.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. המופע של חני לבנה וגילה חסיד שרות בלקן יופיע ב 30 ביוני בצוותא בתל אביב
    לידיעת המעוניינים ואלה שנהנו בחולון

  2. היינו במופע נשים שרות בלקן עם חני וגילה. היה מעולה. מאד מאד נהננו והמלצתי לכל החברים, ראך מתברר שזה היה ככל הנראה מופע חד פעמי. אי אפשר למצוא שום מידע אם והיכן הוא מתקיים פעם נוספת.

  3. יש לנו מסורת כל שנה לקחת חלק בערב שעינת שרוף עושה בפסטיבל ימי הזמר בחולון וכל הערבים היו משגעים,גם השנה נגיע לערב שלה משירי שושנה דמארי ובטוח שנהנה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות