סינמטק ת"א

ההרכב של מישל שגראוי

פסטיבל הג'אז תל-אביב
4/5

מישל שגראוי – גיטרה חשמלית ומלחין, מיאלי קלאר – סקסופון סופראן וקלרינט, ואלרי ליפטס –בס חשמלי, אמין עטראש – תופים, קאייד סילאווי – דרבוקה.
את ההרכב של הגיטריסט, המלחין והמעבד מישל שגראוי, יליד נצרת שמעתי בפסטיבל ג'אז תל-אביב מול אולם כמעט ריק. הבטחתי אז לעצמי לכתוב דברים על המוסיקה המיוחדת הזו המתבססת על אלבום הבכורה של שגראוי – YATHRIB וכן על אלבומו השני, העתיד לצאת בקרוב Writings On The Wall.
המוסיקה של שגראוי מקורית, וייחודית כי נדיר לקבל כיום פיוז'ן שהוא חיבור בין ג'אז רוק למוסיקה ערבית, ובמיוחד הקולאז' הזה שמחבר סןפרן סקסופון ים-תיכוני מלא נשמה לדרבוקה וירטואוזית לגיטרה חשמלית רוק-ג'אזית. ההרכב מייצר מוסיקה עשירה, קולחת, יצירתית.
שגראוי, שמנגן גיטרה מגיל תשע. רכש את השכלתו המוסיקלית הפורמלית במהלך שנות שהותו בלונדון. מאז חזר לישראל בשנת 2000, מישל מופיע בהצלחה בפסטיבלים שונים ברחבי אירופה ובפני קהלים יהודים וערבים כאחד.

שגראוי כמו נגן הגיטרה החשמלית המצרי עומר קורשיד מצליח לחבר את המוסיקה הים-תיכונית עם הג'אז רוק המערבי כשהוא מתבסס על גיטרה ככלי מוביל. מבחינה זו מה ששמענו בפסטיבל ג'אז תל-אביב יכול בהחלט לשכון תחת שתי קורות גג – של הג'אז ושל מוסיקת העולם.

ההרכב של מישל שגראוי

Michel Sajrawy Band

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות