ההופעה

מופע הארנבות של ד"ר קספר

רידינג 3
4/5

אורן ברזילי – שירה, גיטרה, שי להב – שירה, קלידים, אורן זיו – בס, גלעד פסטרנק – גיטרה, יובי חייבי – תופים.

שירים: סוף לא טוב, הרבה יותר, פלאפ בק, יותר מדי, הו הו, רדיו ג'ו, יום שני השמח, האש שלה, כל יום, Big in Japan, שרה בצבעים, היא כל הסיפור, ימות הקיץ, היא אוהבת, סקס, הקומיקאים, אז,עולם שקרן, I Kissed, זמנים, אדום, בואי דינה, השיר שלי,תראו אותי, לטיסיה (עם פאניק אנסמבל), שילה, רוח גדולה, בשמלה אדומה, לילה, אחלום.

כשנתנו לי חמש דקות לפני שהדוקטור קספר עלו לבמה רשימה של 30 שירים, נכנסתי ללחץ מתון. עם כל הכבוד, ויש לי כבוד מסויג לרוק הישראלי בכלל ולד"ר קספר עם מופע ארנבותיו בפרט – לא חייבים להיסחף. 20, נלך על 25 מקסימום. אחרי הכל, מה כל כך מסעיר אחרי כל השנים האלו שהם באו לדפוק 30 שירים כולל הדרן. רוצים תשובה כבר עכשיו? יאס? אוקיי נלך על זה.
תשאלו אם נהניתי/ התאכזבתי/הופתעתי לטובה, אז אני מוחק את שתי התשובות הראשונות. הסבר, נמק והדגם. אז ככה: נשארתי עם טעם של עוד. לא יודע מנין זה מגיע – בטח מהשירים של האלבום החדש, ויש חדשים טובים, מההפקה המוסיקלית. בטח מאורן ברזילי. אני מדבר על הרכב שמגיע בעיקר משנות ה-90, רוקנ'רול צעיר, פרוע, הורמונאלי של שלושה אלבומי אולפן, רוקנ'רול בועט וחוצפני בעברית בסיסית. אחר-כך, שנות האלפיים מצאו את להב וברזילי מתאחדים לסדרת הופעות ב-2004, שהניבה אלבום בהופעה חיה. עכשיו זה דיסק חדש וסיבוב חדש.
אמרנו רוקנ'רול פרוע, צעיר, רווי הורמונים, עז מצח, בוטה. אז לפעמים בא לך לשאול אמני רוק – עד איזה גיל תשמרו על החוצפני הזה. על הנוסחה הצעירה שמביאה משבי רוח גם מהפופ של השישים. בא אורן ברזילי, אחרי מחלה לא קלה, טראומטית, והראה שא. הוא השתקם נפלא מהמחלה (טפו, טפו) וב. שלעולם לא מאוחר להוכיח שאתה נשאר – Forever Young, ועם כל הקלישאתיות  – זה כנראה עניין גנטי
קונפטי באוויר, כפיה מתנופפת, מעיל בהתחלה, חצי גוף עירום בסוף, קפיצה לתוך הקהל. שני קאברים באנגלית ( Big In ו – I Kissed) -בן כמה הוא? לא חשוב. שיחק אותה רוק-אנד-רול. שי להב אמנם קיבע עצמו למטר של הקלידים, אבל גם הוא השיב רוח פרצים קצבית רעננה בערב. תחושה של אביב חדש, פריחה מחודשת. כניסה לאתר שלהם אני מגלה משפט כזה: "רוח גדולה, אולי רק את יכולה, להחזיר הכל להתחלה".
גיליתי כאן רשימה שעשיתי על הלהקה ב"מעריב לנוער" (כן, פעם כתבתי בירחון הזה) ב- בהקשר של מי הם ההרכבים המאכלסים את מועדון רוקסן ז"ל 1993, שזה אומר ממש בהתחלה, לפני, לא להאמין 16 שנה. כדי להבין מה הרוח שנשבה אצלם בהתחלה, ארשה לעצמי לצטט מעצמי. מותר? – תודה. אז ככה: "דודי לוי אסף אותם מאיזה פאב שנקרא "סדום". הם הולכים להיות הדבר הבא, צעירים, רעננים, מצחיקים ומקפיצים. היום הכל הולך בלהקפיץ. הם, למשל, מקפיצים את "השמלה אדומה", הלהיט הישן שששר ששי קשת בסרט "הלהקה". ועוד כתבתי שם: "יש קטע בלוז שבמהלכו מתפשט אורן ברזילי ונשאר רק בתחתונים – איך ניחשתם – אדומים מקושטים בארנב..' איזשהו מסר לאומה? שום מסר ושום בטיח. נחמדים. יש לקספרים שיר "בואי דינה", והגימיק הוא שהם מתגעגעים לתוכניות הילדים בטלוויזיה כמו דני דינה, טלפלא, קישקשתא וכאלה. הם קצת מזכירים לי את הצ'ילי פפרז עם כל הדאווין"
כאמור, קטע שכתבתי ב-1993, והנה דינה חוזרת וגם ההיא עם שתי צמות בשמלה אדומה אלא שהפעם, מרימים לכיוון הבמה ממש אחת בשמלה אדומה ושתי צמות. מחליפים גימיקים. האם היא הייתה זרע ב-1993? והנה ד"ר קספר 2009: ההורמונים של אז אבל עם אנרגיות מוספות והמקצועיות של היום. אחלה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. כן אני ראיתי ב-8 ביוני במועדון "בארבי" בתל אביב במופע יבוצעו שיריה המוכרים של הלהקה, לצד שירים חדשים שעדיין לא הוקלטו אם אתה רוצה הופעות נוספות יתקיימו ב-14 ביוני ב"צוללת הצהובה" בירושלים, ב-13 ביולי ב"סיטי הול" בחיפה וב-27 ביולי בקיבוץ בארי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות