רחוק מהים

יוקסק Yuksek

הליקון
4/5

פייר אלכסנדר בוסון, Pierre-Alexandre Busson, מפיק די ג'יי אלקטרו פופ צרפתי (פסנתרן לשעבר, מוסיקאי בעל רקע קלאסי) מתכתב בפייסבוק שלו עם חובבי מוסיקה תורכיים שמאמינים בתום לב שהאיש הוא משלהם. "יוקסק" משמעותו "גבוה" בתורכית. בוסון טוען שמדובר בבחירת שם ספונטנית. אין אפילו כדורית דם תורכית אחת שזורמת בדמו.
גם המוסיקה – כל קשר בינה ובין מוסיקה תורכית פחות ממקרי לחלוטין. האיש שהפיק מוסיקה למיקה, קייזר צ'יפס מציג פורמולת קלאב דאנס  בתערובת  של אלקטרו, טכנו, דאנס. פאנקי, ראפ, האוז. למי שמתעקש על הגדרות – דאנס אלטרנטיבי, מסוגנן נוסח Daft Punk או Justice, מוסיקת בלנדר ורסטילית בשילוב של סגנונות ותזמורים אלקטרוניים לא צפויים. (I Could Never Be A Dancer),
לא תמיד היומרות עובדות לטובתו. אבל הסך הכל מנסה להיות מרשים עד אטרקטיבי, הגם שהאלבום כולו אינו מתחבר ליצירת עומק אחת. Tonight שילוב של פופ מיינסטרים בהפקה דלוקס, כנ"ל Extraball עם הראפרית Amanda Blank וגם  Take a Ride . במונחים של אלקטרו דאנס עדכני, "רחוק מהים" נשמע פרויקט אקלקטי ממדרגה ראשונה שמשתמש בכל מה שפייר אלכסנדר מכיר ומושפע ממנו, בעיקר בכל מה שקשור לעיבוד, לתזמורים אלקטרוניים מהאולד סקול, מהניו סקול. Away From the Sea So Far עצמו הוא חריג יורו-פופ קולי רקיד שמגיע באמצע הדיסק.
קלידוסקופ מוסיקלי של צבעים וצורות שאינם מתחברים, ועדיין נשמעים כפרוייקט עשיר של מלודיה, מקצבים ואלקטרוניקה, שישרת גם תקליטנים מדופלמים.

1. Break Ya
2. Tonight
3. A Certain Life
4. Extraball
5. Take A Ride
6. I Could Never Be A Dancer
7. So Far Away From The Sea
8. Little Dirty Trip (Vicarious Bliss remix)
9. This Is Not Today
10. I Like To Play
11. So Down

12. Freak O Rocker
13. Eat My Bear/Tonight

Yuksek – Away From the Sea

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות